Portal Pszczelarski

Kradzież 5 uli w okolicach Mińska Mazowieckiego 2016

Źródło oryginalnych zdjęć: facebook.com/groups/461662137319356/

pszczelarstwo mazowieckie Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka kradzież uli

W nocy pomiędzy pierwszym a trzecim listopada 2016 roku w okolicach Mińska Mazowieckiego skradziono pięć uli. Były one bardzo charakterystyczne, co być może pomoże w ich odnalezieniu.

Informacja na temat kradzieży została opublikowana na grupie na portalu Facebook "Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich". Pięć uli styropianowych wielkopolskich nadstawowych od firmy Łysoń składało się z żółtej dennicy oraz trzech niebieskich półnadstawek. Nie było w nich typowego korpusu wielkopolskiego. Powałka była żółta, tak samo jak daszek. Na każdym ulu wyryty został numer 02127. Pszczelarz – właściciel skradzionych uli obiecuje nagrodę w wysokości 500 zł za pomoc w ich odnalezieniu. Być może rozpoznawalny sposób pomalowania i oznaczenia uli pomoże w ich odnalezieniu, o ile do tej pory nie zostały one przemalowane.

Zgodnie z doniesieniami podanymi przez samych pszczelarzy, w okolicach Mińska Mazowieckiego ostatnio panuje plaga kradzieży uli, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swoją własność. Być może wzmożona czujność odstraszy potencjalnych złodziei.

Opracowano na podstawie:
Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich na portalu Facebook, https://www.facebook.com/groups/461662137319356/, data publikacji: 2016.11.02.



Liczba wyświetleń artykułu: 2014

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2016-11-03 19:01:04

takim ludziom to trzeba cos zrobic niedobrego jak morzna komus ukrasc ule kompletnie nie wiem co sie dzieje a nie kradnie tego ten co sie nie zna tylko ten co sie zna i wie jaka to wartosc masakra

tulipan 2016-11-03 19:52:21

czy się pochwali na spotkaniu w miętnem 25 listopada że buchnął ule z pszczółkami i jest szcześliwy z tego co zrobił niech go dobrze wyrąbią na wiosnę

Bikej0909 2016-11-07 08:23:41

jak złapia złodzieja powinni mu dlon obciac tak powinno byc zawsze wtedy byloby wiadomo z kim gadasz na codzien!!!



  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych