Portal Pszczelarski

Kradzież 5 uli w okolicach Mińska Mazowieckiego 2016

Źródło oryginalnych zdjęć: facebook.com/groups/461662137319356/

pszczelarstwo mazowieckie Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka kradzież uli

W nocy pomiędzy pierwszym a trzecim listopada 2016 roku w okolicach Mińska Mazowieckiego skradziono pięć uli. Były one bardzo charakterystyczne, co być może pomoże w ich odnalezieniu.

Informacja na temat kradzieży została opublikowana na grupie na portalu Facebook "Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich". Pięć uli styropianowych wielkopolskich nadstawowych od firmy Łysoń składało się z żółtej dennicy oraz trzech niebieskich półnadstawek. Nie było w nich typowego korpusu wielkopolskiego. Powałka była żółta, tak samo jak daszek. Na każdym ulu wyryty został numer 02127. Pszczelarz – właściciel skradzionych uli obiecuje nagrodę w wysokości 500 zł za pomoc w ich odnalezieniu. Być może rozpoznawalny sposób pomalowania i oznaczenia uli pomoże w ich odnalezieniu, o ile do tej pory nie zostały one przemalowane.

Zgodnie z doniesieniami podanymi przez samych pszczelarzy, w okolicach Mińska Mazowieckiego ostatnio panuje plaga kradzieży uli, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swoją własność. Być może wzmożona czujność odstraszy potencjalnych złodziei.

Opracowano na podstawie:
Forum Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich na portalu Facebook, https://www.facebook.com/groups/461662137319356/, data publikacji: 2016.11.02.Liczba wyświetleń artykułu: 1885

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2016-11-03 19:01:04

takim ludziom to trzeba cos zrobic niedobrego jak morzna komus ukrasc ule kompletnie nie wiem co sie dzieje a nie kradnie tego ten co sie nie zna tylko ten co sie zna i wie jaka to wartosc masakra

tulipan 2016-11-03 19:52:21

czy się pochwali na spotkaniu w miętnem 25 listopada że buchnął ule z pszczółkami i jest szcześliwy z tego co zrobił niech go dobrze wyrąbią na wiosnę

Bikej0909 2016-11-07 08:23:41

jak złapia złodzieja powinni mu dlon obciac tak powinno byc zawsze wtedy byloby wiadomo z kim gadasz na codzien!!!  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi