Portal Pszczelarski

Przyrzeczenie młodych pszczelarzy w Świeciu 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Czesław Wejner Koło Pszczelarzy w Świeciu Joanna Michałowska Pszczoły z naszej szkółki

Do radosnej uroczystości doszło w Świeciu. W tamtejszej szkole podstawowej numer 7 działa kółko pszczelarskie. Dzieci zostały uroczyście pasowane na pszczelarzy.

Gazeta Pomorska stworzyła fotorelację z tego wydarzenia. W trakcie jego trwania nie zabrakło występów, przemów i gratulacji. Dzieci złożyły przyrzeczenie, iż będą troszczyć się o pszczoły. Pasowania dokonał Czesław Wejner, prezes Koła Pszczelarzy w Świeciu. Opiekunka kółka "Pszczół z naszej szkółki", Joanna Michałowska, została nominowana do Braci Bartników. 7 grudnia 2016 r., czyli w dzień świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy, zostanie przekazana jej uroczysta nominacja. Aby na nią zasłużyć, nauczycielka miała za zadanie odlać świecę z wosku pszczół.

To nie koniec niespodzianek dla dzieci. Do szkoły został przywieziony również ul. Na wiosnę zamieszka w nim pszczela rodzina. To z pewnością będzie doskonała lekcja pszczelarstwa i poszanowania dla natury dla wszystkich dzieci.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Pomorska, PSZCZÓŁKI Z "SIÓDEMKI" W ŚWIECIU ZŁOŻYŁY UROCZYSTE PRZYRZECZENIE, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/g/pszczolki-z-siodemki-w-swieciu-zlozyly-uroczyste-przyrzeczenie,10786616,20640006/, data odczytu: 2016.11.03.Liczba wyświetleń artykułu: 1363

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis

2016-11-06 12:32:17

Piękna inicjatywa!

wowosowa

2016-11-07 23:45:07

No nie wiem, pszczoły to nie króliki. Kto zagwarantuje bezpieczeństwo dzieciom w szkole ?

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.