Portal Pszczelarski

Przyrzeczenie młodych pszczelarzy w Świeciu 2016

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Czesław Wejner Koło Pszczelarzy w Świeciu Joanna Michałowska Pszczoły z naszej szkółki

Do radosnej uroczystości doszło w Świeciu. W tamtejszej szkole podstawowej numer 7 działa kółko pszczelarskie. Dzieci zostały uroczyście pasowane na pszczelarzy.

Gazeta Pomorska stworzyła fotorelację z tego wydarzenia. W trakcie jego trwania nie zabrakło występów, przemów i gratulacji. Dzieci złożyły przyrzeczenie, iż będą troszczyć się o pszczoły. Pasowania dokonał Czesław Wejner, prezes Koła Pszczelarzy w Świeciu. Opiekunka kółka "Pszczół z naszej szkółki", Joanna Michałowska, została nominowana do Braci Bartników. 7 grudnia 2016 r., czyli w dzień świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy, zostanie przekazana jej uroczysta nominacja. Aby na nią zasłużyć, nauczycielka miała za zadanie odlać świecę z wosku pszczół.

To nie koniec niespodzianek dla dzieci. Do szkoły został przywieziony również ul. Na wiosnę zamieszka w nim pszczela rodzina. To z pewnością będzie doskonała lekcja pszczelarstwa i poszanowania dla natury dla wszystkich dzieci.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Pomorska, PSZCZÓŁKI Z "SIÓDEMKI" W ŚWIECIU ZŁOŻYŁY UROCZYSTE PRZYRZECZENIE, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/swiecie/g/pszczolki-z-siodemki-w-swieciu-zlozyly-uroczyste-przyrzeczenie,10786616,20640006/, data odczytu: 2016.11.03.Liczba wyświetleń artykułu: 2047

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2016-11-06 12:32:17

Piękna inicjatywa!

wowosowa 2016-11-07 23:45:07

No nie wiem, pszczoły to nie króliki. Kto zagwarantuje bezpieczeństwo dzieciom w szkole ?  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Krem bananowo-owsiany z miodem

Racuchy z bananami i miodem

Naleśniki bananowe z miodem

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Żurawina z miodem i wanilią

Pierniczki świąteczne z miodem