Portal Pszczelarski

Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach uhonorowany nagrodą Niezapominajki 2016

pszczelarstwo mazowieckie Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach nagroda dla pszczelarza

Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Siedlcach w dniach 20-23 października 2016 r., Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach został uhonorowany nagrodą Niezapominajki. Zostają nim nagrodzeni społecznicy, tworzący prośrodowiskowe akcje. 

To bardzo prestiżowe wyróżnienie, które jest przyznawane corocznie osobom i instytucjom, które szczególnie przysłużyły się ochronie środowiska i trosce o polską przyrodę. W bieżącym roku odbyła się czternasta edycja wręczenia nagrody. Prosty medal wykonany jest z mosiądzu i powstał według projektu prof. Mariana Gardzińskiego. Kapituła Medalu pracuje pod honorowym patronatem prof. dr hab. Anny Stańczykowskiej-Piotrowskiej.

Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach niejednokrotnie udowodnił, iż na sercu leżu mu dobro przyrody i troska o ratowanie pszczół, podejmując w tym zakresie liczne akcje społeczne. Nie uszło to uwadze jury i zaowocowało przyznaniem wyróżnienia, które z pewnością stanie się mobilizacją do dalszych działań. 

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach – strona na portalu Facebook, https://www.facebook.com/rzpsiedlce/?ref=ts&fref=ts, data publikacji: 2016.10.20, data odczytu: 2016.10.31.
Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach, Medal Polskiej Niezapominajki – XIV edycja, http://www.festiwal.uph.edu.pl/medal-polskiej-niezapominajki, data odczytu: 2016.10.31.Liczba wyświetleń artykułu: 2235

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-11-05 10:25:28

Pięknie :) Gratuluję!  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Nalewka jaśminowa z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Koniczyna biała - roślina miododajna

Głóg pięcioszyjkowy – roślina miododajna

Przegorzan węgierski – roślina miododajna

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie