Portal Pszczelarski

Spotkanie pszczelarzy z Brzezin w szkole podstawowej 2016

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach Zbigniew Sokołowski Tomasz Supera edukacja pszczelarska

21 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyłęku Dużym (powiat brzeziński, gmina Rogów) odbyło się już drugie z rzędu spotkanie z pszczołami, w którym wzięli udział pszczelarze zrzeszeni w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Brzezinach. Na spotkanie zaproszono grupę 60-ciu dzieci.

W relacji zamieszczonej na stronie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach znajduje się informacja, że Zbigniew Sokołowski, prezes wymienionego Koła, omówił rolę pszczół w ekosystemie, natomiast Tomasz Supera pokazał dzieciom sprzęt pszczelarski oraz poczęstował najmłodszych różnymi odmianami miodu. Dzieci z zainteresowaniem poszerzały swoją wiedzę, szczególnie chętnie przymierzając strój pszczelarski.

Pszczelarze do szkoły przybyli na zaproszenie Grażyny Ziółkowskiej, dyrektorki podstawówki. Trud włożony w przygotowanie prelekcji z pewnością się opłacił, a dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą na temat znaczenie pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach, Szkolne spotkanie z pszczołą w Przyłęku Dużym, http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=67#read, data publikacji: 2016.10.22, data odczytu: 2016.10.31.Liczba wyświetleń artykułu: 1100

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Różowe stringi z miodem

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.