Portal Pszczelarski

Spotkanie pszczelarzy z Brzezin w szkole podstawowej 2016

pszczelarstwo łódzkie Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach Zbigniew Sokołowski Tomasz Supera edukacja pszczelarska

21 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Przyłęku Dużym (powiat brzeziński, gmina Rogów) odbyło się już drugie z rzędu spotkanie z pszczołami, w którym wzięli udział pszczelarze zrzeszeni w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Brzezinach. Na spotkanie zaproszono grupę 60-ciu dzieci.

W relacji zamieszczonej na stronie Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach znajduje się informacja, że Zbigniew Sokołowski, prezes wymienionego Koła, omówił rolę pszczół w ekosystemie, natomiast Tomasz Supera pokazał dzieciom sprzęt pszczelarski oraz poczęstował najmłodszych różnymi odmianami miodu. Dzieci z zainteresowaniem poszerzały swoją wiedzę, szczególnie chętnie przymierzając strój pszczelarski.

Pszczelarze do szkoły przybyli na zaproszenie Grażyny Ziółkowskiej, dyrektorki podstawówki. Trud włożony w przygotowanie prelekcji z pewnością się opłacił, a dzieci poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą na temat znaczenie pszczół. 

Opracowano na podstawie:
Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach, Szkolne spotkanie z pszczołą w Przyłęku Dużym, http://www.pszczelarze-brzeziny.pl/aktualnosci.php?art=67#read, data publikacji: 2016.10.22, data odczytu: 2016.10.31.Liczba wyświetleń artykułu: 1234

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Koniczyna biała - roślina miododajna

Werbena krzaczasta, werbena hastata, witułka – roślina miododajna

Ciekawostki na temat różnych gatunków pszczół - występowanie pszczół i cechy przystosowawcze

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Amarantus z miodem i migdałami

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ogórki z miodem