Portal Pszczelarski

Pasieka edukacyjna w Chotomowie - głosowanie 2016

pszczelarstwo w Polsce pasieka edukacyjna hotel dla pszczół Pasieka edukacyjna w Chotomowie

Telewizja Superstacja nagrała materiał dotyczący zagrożeń dla pszczół. Przedstawiono w nim także pasiekę w podwarszawskim Chotomowie, której zadaniem jest edukacja.

Życie pszczół na Ziemi z pewnością nie jest lekkie. Obecnie największym zagrożeniem dla tych owadów jest sam człowiek, a dokładniej stosowane przez rolników środki chemiczne i owadobójcze. W przyszłym roku Unia Europejska podejmie decyzję w sprawie stosowania pestycydów w rolnictwie. Jeżeli nic się nie zmieni, smutny los pszczół wydaje się być przesądzony. Dlatego tak istotne jest powstawanie i dalsze funkcjonowanie pasiek edukacyjnych. 

Obecnie na stronie internetowej Społecznik 2.0 można głosować na chotomowską pasiekę. Dzięki temu ma ona szansę na dalszy rozwój, a plany są rozbudowane, łącznie ze stworzeniem hotelu dla pszczół, czyli miejsca w którym osoby nieposiadające własnej pasieki mogłyby postawić własne ule i cieszyć się z powodu obcowania w własnymi pszczołami. Poparcie społeczeństwa dla tego typu inicjatyw jest bardzo ważne i może sprawić, że pasieki edukacyjne staną się prawdziwym miejscem spotkań. 

Opracowano na podstawie:
Superstacja, Pszczoły masowo giną przez człowieka. Wszystko przez chemikalia, http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-10-29/pszczoly-masowo-gina-przez-czlowieka-wszystko-przez-chemikalia/, data publikacji: 2016.10.29, data odczytu: 2016.11.02.
Społecznik 2.0, Sąsiedzka pasieka i ogródek miododajny, http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/946, data odczytu: 2016.11.02.Liczba wyświetleń artykułu: 1425

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.