Portal Pszczelarski

Pasieka edukacyjna w Chotomowie - głosowanie 2016

pszczelarstwo w Polsce pasieka edukacyjna hotel dla pszczół Pasieka edukacyjna w Chotomowie

Telewizja Superstacja nagrała materiał dotyczący zagrożeń dla pszczół. Przedstawiono w nim także pasiekę w podwarszawskim Chotomowie, której zadaniem jest edukacja.

Życie pszczół na Ziemi z pewnością nie jest lekkie. Obecnie największym zagrożeniem dla tych owadów jest sam człowiek, a dokładniej stosowane przez rolników środki chemiczne i owadobójcze. W przyszłym roku Unia Europejska podejmie decyzję w sprawie stosowania pestycydów w rolnictwie. Jeżeli nic się nie zmieni, smutny los pszczół wydaje się być przesądzony. Dlatego tak istotne jest powstawanie i dalsze funkcjonowanie pasiek edukacyjnych. 

Obecnie na stronie internetowej Społecznik 2.0 można głosować na chotomowską pasiekę. Dzięki temu ma ona szansę na dalszy rozwój, a plany są rozbudowane, łącznie ze stworzeniem hotelu dla pszczół, czyli miejsca w którym osoby nieposiadające własnej pasieki mogłyby postawić własne ule i cieszyć się z powodu obcowania w własnymi pszczołami. Poparcie społeczeństwa dla tego typu inicjatyw jest bardzo ważne i może sprawić, że pasieki edukacyjne staną się prawdziwym miejscem spotkań. 

Opracowano na podstawie:
Superstacja, Pszczoły masowo giną przez człowieka. Wszystko przez chemikalia, http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-10-29/pszczoly-masowo-gina-przez-czlowieka-wszystko-przez-chemikalia/, data publikacji: 2016.10.29, data odczytu: 2016.11.02.
Społecznik 2.0, Sąsiedzka pasieka i ogródek miododajny, http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/946, data odczytu: 2016.11.02.Liczba wyświetleń artykułu: 1573

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ekonomika pszczelarstwa - zarządzanie gospodarstwem pasiecznym

Marketing pszczelarski - publicity

Ruta zwyczajna – roślina miododajna

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie