Portal Pszczelarski

Polska Fundacja Apiterapii świętowała 25-lecie

pszczelarstwo w Polsce Polska Fundacja Apiterapii Artur Stojko IV Krajowa Konferencja Naukowa w Katowicach apiterapia

15 października 2016 roku w budynku Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbyła się IV Krajowa Konferencja Naukowa, połączona z obchodami 25-lecia Polskiej Fundacji Apiterapii. Z tej okazji nieco na temat działalności Fundacji powiedział profesor Artur Stojko, farmakolog, który od blisko 50 lat bada właściwości produktów pszczelich.

W wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej Katowice, profesor Stojko ujawnia szczegóły związane z apiterapią. Przede wszystkim nieprawdą jest, że ten rodzaj leczenia uznawany jest za medycynę niekonwencjonalną. O jej naukowych podstawach najlepiej świadczy fakt, że apiterapia jest od dwóch lat wykładana jako przedmiot akademicki. Największym osiągnięciem Polskiej Fundacji Apiterapii były jak dotychczas badania na temat propolisu, które odkryły jego moc antybakteryjną i znieczulającą. Niestety nadal nie produkuje się leków na bazie propolisu, z powodu olbrzymich kosztów na badania przedkliniczne i kliniczne. 

Profesor Stojko zaleca, by miód kupować bezpośrednio od pszczelarza. Tylko wówczas ma się pewność jego leczniczych właściwości. Najlepiej jeść go bezpośrednio ze słoika, nabierając na łyżeczkę. Fundacja ma nadzieję, że zainteresuje władze miast swoim pomysłem, by w okresie wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienie podawać uczniom szkół specjalny napój miodowy. Tego typu akcja mogłaby znaczącą obniżyć statystyki chorób i związanej z nią absencją w szkole.

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Katowice, Miód jest pyszny i leczy. Najlepiej kupować go u pszczelarza, http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20839391,miod-jest-pyszny-i-leczy-najlepiej-kupowac-go-u-pszczelarza.html, data publikacji: 2016.10.15, data odczytu: 2016.11.02.

Zobacz również:

IV Krajowa Konferencja Naukowa w Katowicach - relacja z wydarzenia

IV Krajowa Konferencja Naukowa w Katowicach - fotorelacjaLiczba wyświetleń artykułu: 2494

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.