Portal Pszczelarski

Gra o tematyce pszczelarskiej - projekt

pszczelarstwo w Polsce gra o pszczołach Stanisław Jasiński Rzeczpospolita Pszczelarska gra pszczelarska

Trwają pracę nad powstaniem komputerowej gry edukacyjnej o tematyce pszczelarskiej. W jej ramach zadaniem gracza będzie wcielenie się w rolę pszczelarza i opieka nad wirtualną pasieką. 

O grze informuje Dziennik Wschodni. Aplikacja to jeden z elementów większego projektu "Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia – Rzeczpospolita Pszczelarska", który przygotowuje Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN. Nie każdy wie, że w przeszłości, przed II wojną światową, to właśnie Lubelszczyzna miała stać się Rzeczpospolitą Pszczelarską. Niektóre pomysły udało się zresztą wcielić w życie. Gra ma być dostępna na stronie poświęconej Rzeczypospolitej Pszczelarskiej i Stanisławowi Jasińskiemu, ważnej postaci lubelskiego pszczelarstwa. 

Projekt gry został opracowany wspólnie ze specjalistami, dzięki czemu całość jest bardzo realistyczna. Zaczyna się w styczniu, ale nawet zimą w pasiece nie brakuje przecież pracy. Na przykład należy zająć się konserwacją uli i przygotować ramki. W międzyczasie gracze mogą także sporo przeczytać na temat pszczelarstwa. Twórcy liczą, że dzięki temu więcej osób zainteresuje się taką tematyką. Stworzenie gry i portalu zostało współfinansowane z zasobów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premiera została zapowiedziana na 24 listopada 2016 r. 

Opracowano na podstawie:
Dziennik Wschodni, Wirtualna pasieka. Powstaje portal i gra edukacyjna o lubelskim pszczelarstwie, http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/wirtualna-pasieka-powstaje-portal-i-gra-edukacyjna-o-lubelskim-pszczelarstwie,n,1000189147.html, data publikacji: 2016.11.02, data odczytu: 2016.11.02.Liczba wyświetleń artykułu: 3561

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kukurydziane bułeczki z miodem

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem