Portal Pszczelarski

Gra o tematyce pszczelarskiej - projekt

pszczelarstwo w Polsce gra o pszczołach Stanisław Jasiński Rzeczpospolita Pszczelarska gra pszczelarska

Trwają pracę nad powstaniem komputerowej gry edukacyjnej o tematyce pszczelarskiej. W jej ramach zadaniem gracza będzie wcielenie się w rolę pszczelarza i opieka nad wirtualną pasieką. 

O grze informuje Dziennik Wschodni. Aplikacja to jeden z elementów większego projektu "Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia – Rzeczpospolita Pszczelarska", który przygotowuje Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN. Nie każdy wie, że w przeszłości, przed II wojną światową, to właśnie Lubelszczyzna miała stać się Rzeczpospolitą Pszczelarską. Niektóre pomysły udało się zresztą wcielić w życie. Gra ma być dostępna na stronie poświęconej Rzeczypospolitej Pszczelarskiej i Stanisławowi Jasińskiemu, ważnej postaci lubelskiego pszczelarstwa. 

Projekt gry został opracowany wspólnie ze specjalistami, dzięki czemu całość jest bardzo realistyczna. Zaczyna się w styczniu, ale nawet zimą w pasiece nie brakuje przecież pracy. Na przykład należy zająć się konserwacją uli i przygotować ramki. W międzyczasie gracze mogą także sporo przeczytać na temat pszczelarstwa. Twórcy liczą, że dzięki temu więcej osób zainteresuje się taką tematyką. Stworzenie gry i portalu zostało współfinansowane z zasobów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Premiera została zapowiedziana na 24 listopada 2016 r. 

Opracowano na podstawie:
Dziennik Wschodni, Wirtualna pasieka. Powstaje portal i gra edukacyjna o lubelskim pszczelarstwie, http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/wirtualna-pasieka-powstaje-portal-i-gra-edukacyjna-o-lubelskim-pszczelarstwie,n,1000189147.html, data publikacji: 2016.11.02, data odczytu: 2016.11.02.



Liczba wyświetleń artykułu: 3007

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.