Portal Pszczelarski

Jubileusz 135-lecia Koła Pszczelarzy w Wieleniu

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Chodzieży Towarzystwo Pszczelnicze w Wieleniu Koło Pszczelarzy w Wieleniu Mieczysław Hudziński Feliks Nawrot Stanisław Neunert Franciszek Tucholski Mirosław Falbierski Jan Piaskowski Joanna Citkowska Leszek Graś Eugeniusz Graś VIII Regionalny Dzień Pszczelarza w Wieleniu

8 października 2016 r. pszczelarze z Wielenia zrzeszeni w Kole obchodzili jubileusz 135-lecia jego istnienia. Uroczystości przebiegły w bardzo podniosłej atmosferze. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Regionalnego Związku Pszczelarzy w Chodzieży, w trakcie obchodów poświęcono i podniesiono sztandar. Towarzystwo Pszczelnicze w Wieleniu powstało w 1880 roku i początkowo zrzeszało ono 20 członków, którzy łącznie mieli pod opieką 74 pszczele pnie. W tej chwili Koło Pszczelarzy w Wieleniu liczy 18 członków, którzy posiadają razem 350 pszczelich rodzin. Prezesem tego koła jest Mieczysław Hudziński.

Obchody zostały rozbudowane o wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Otrzymali je:

- Feliks Nawrot i Stanisław Neunert – medale "Zasłużony dla rolnictwa";

- Franciszek Tucholski i Mieczysław Hudziński – statuetki księdza doktora Jana Dzierżona; 

- Mirosław Falbierski i Jan Piaskowski – medale księdza doktora Jana Dzierżona;

- Joanna Citkowska, Leszek Graś i Eugeniusz Graś – złote odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Uroczystości związane z obchodami tak zaszczytnego jubileuszu, zostały tym razem połączone z wydarzeniami VIII Regionalnego Dnia Pszczelarza w Wieleniu oraz I Targami Produktu Lokalnego. W trakcie obchodów nie zabrakło uroczystej Mszy Świętej, przemarszu po ulicach miasta, występów artystycznych dzieci oraz innych atrakcji.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży, VIII Regionalny Dzień Pszczelarza + 135 lat Koła w Wieleniu, http://www.rzpchodziez.pl/news,8,viii-regionalny-dzie%EF%BF%BD%EF%BF%BD-pszczelarza--135-lat-ko%EF%BF%BD%EF%BF%BDa-w-wieleniu.htmlLiczba wyświetleń artykułu: 1847

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.