Portal Pszczelarski

Jubileusz 135-lecia Koła Pszczelarzy w Wieleniu

pszczelarstwo dolnośląskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Chodzieży Towarzystwo Pszczelnicze w Wieleniu Koło Pszczelarzy w Wieleniu Mieczysław Hudziński Feliks Nawrot Stanisław Neunert Franciszek Tucholski Mirosław Falbierski Jan Piaskowski Joanna Citkowska Leszek Graś Eugeniusz Graś VIII Regionalny Dzień Pszczelarza w Wieleniu

8 października 2016 r. pszczelarze z Wielenia zrzeszeni w Kole obchodzili jubileusz 135-lecia jego istnienia. Uroczystości przebiegły w bardzo podniosłej atmosferze. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Regionalnego Związku Pszczelarzy w Chodzieży, w trakcie obchodów poświęcono i podniesiono sztandar. Towarzystwo Pszczelnicze w Wieleniu powstało w 1880 roku i początkowo zrzeszało ono 20 członków, którzy łącznie mieli pod opieką 74 pszczele pnie. W tej chwili Koło Pszczelarzy w Wieleniu liczy 18 członków, którzy posiadają razem 350 pszczelich rodzin. Prezesem tego koła jest Mieczysław Hudziński.

Obchody zostały rozbudowane o wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Otrzymali je:

- Feliks Nawrot i Stanisław Neunert – medale "Zasłużony dla rolnictwa";

- Franciszek Tucholski i Mieczysław Hudziński – statuetki księdza doktora Jana Dzierżona; 

- Mirosław Falbierski i Jan Piaskowski – medale księdza doktora Jana Dzierżona;

- Joanna Citkowska, Leszek Graś i Eugeniusz Graś – złote odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Uroczystości związane z obchodami tak zaszczytnego jubileuszu, zostały tym razem połączone z wydarzeniami VIII Regionalnego Dnia Pszczelarza w Wieleniu oraz I Targami Produktu Lokalnego. W trakcie obchodów nie zabrakło uroczystej Mszy Świętej, przemarszu po ulicach miasta, występów artystycznych dzieci oraz innych atrakcji.

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Północnej w Chodzieży, VIII Regionalny Dzień Pszczelarza + 135 lat Koła w Wieleniu, http://www.rzpchodziez.pl/news,8,viii-regionalny-dzie%EF%BF%BD%EF%BF%BD-pszczelarza--135-lat-ko%EF%BF%BD%EF%BF%BDa-w-wieleniu.htmlLiczba wyświetleń artykułu: 2656

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll