Portal Pszczelarski

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój 2016

pszczelarstwo w Polsce dotacja dla pszczelarza Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych obrót nimi i ich rozwój

Ostatni dzwonek dla pszczelarzy chcących skorzystać z pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój". Wnioski do 28 października 2016 roku można składać w Oddziałach Regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Przypominamy, że pomoc przyznawana jest dla rolników, ich małżonków lub domowników. Aby taką pomoc otrzymać, należy podjąć się prowadzenia działalności gospodarczej powiązanej z przetwarzaniem produktów rolnych oraz między innymi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie. Wsparciem zostało objęte również przetwórstwo miodu. Forma pomocy to refundacja kosztów poniesionych na inwestycje. Wsparcie to możliwość poniesienia ich połowy. Przez cały okres trwania Programu, czyli w latach 2014-2020, można otrzymać maksymalnie 300 tysięcy złotych dofinansowania. Wsparcie, które zostanie przyznane na realizację jednej operacji, nie może być mniejsze niż 10 tysięcy złotych. Warunki i tryb przyznawania pomocy, w tym szczegółowe informacje o prawach i obowiązkach beneficjentów, określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 października 2015 roku.

Opracowano na podstawie:
Wiadomości Rolnicze Polska, Na przetwórstwo produktów rolnych, http://www.wrp.pl/przetworstwo-produktow-rolnych/, data publikacji: 2016. 10.27, data odczytu: 2016.10.27.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020.html, data odczytu:2016.10.27.Liczba wyświetleń artykułu: 1016

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-27 19:04:17

Szkoda tylko, że dla rolników. Pomysł mam dobry, tylko środków brak...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.