Portal Pszczelarski

Zgnilec amerykański w powiatach wejherowskim i kartuskim 2016

pszczelarstwo pomorskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w powiecie wejherowskim zgnilec amerykański w powiecie kartuskim

Wojewoda pomorski na drodze rozporządzenia ustanowił strefę zapowietrzoną zgnilcem amerykańskim w gminie Przodkowo, Kartuzy i Szemud. W samej gminie Przodkowo odnotowano dotychczas już dwa ogniska choroby. 

Za obszar zapowietrzony uznano miejscowości:

- w gminie Przodkowo - Otalżyno, Trzy Rzeki, Pomieczyno Małe, Buczyno, Barwik, Hejtus, Hopy, Załęże, Moczydło, Stanisławy, Szarłata, Krzywda, Gliniewo, Osowa Góra, Brzeziny, Masłowo, Czarna Huta, Bielawy, Sośniak, Bagniewo, Rąb;

- w gminie Kartuzy - Ucisk, Sarnowo, Grzybno, Prokowskie Chrósty, Prokowo, Sitna Góra, Nowiny, Pomieczyńska Huta, Mokre Łąki, Sianowska Huta, Borowiec, Nowinki, Głusino, Kolonia, Staniszewo, Sianowo, Cieszonko, Młyńsko, Łapalice, Smolne Błoto, Stążki;

- w gminie Szemud - Holma, Szopa, Pieprzna Miedza, Będargowo, Czyściec, Łączny Dół, Bagielnica. 

Na mocy rozporządzenia na obszarze sześciu kilometrów od wystąpienia ogniska choroby, ograniczono możliwość przemieszczania uli, produktów pszczelich i sprzętu pasiecznego, a także zakazano organizacji wszelkich wydarzeń z udziałem owadów. Lekarze weterynarii skontrolują wszelkie pasieki na wskazanym obszarze. W powiecie kartuskim ostatni raz zgnilec pojawił się w 2005 roku. 

Opracowano na podstawie:
Pomorskie.naszemiasto.pl, Strefa zapowietrzona zgnilcem amerykańskim pszczół obejmuje gminy Przodkowo, Kartuzy i Szemud, http://pomorskie.naszemiasto.pl/artykul/strefa-zapowietrzona-zgnilcem-amerykanskim-pszczol-obejmuje,3896382,art,t,id,tm.html, data publikacji: 2016.10.24, data odczytu: 2016.10.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1642

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal-trabka

2016-10-29 09:25:23

W tym roku zgnilec "przechodzi sam siebie" - jeżeli tak w ogóle można powiedzieć...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.