Portal Pszczelarski

Zakończenie sezonu pszczelarskiego w Oławie 2016

pszczelarstwo dolnośląskie sezon pszczelarski 2016 Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie

9 października 2016 r. w Oławie tamtejsi pszczelarze uroczyści zakończyli mijający sezon pszczelarski. Była to okazja do podsumowań i podzielenia się przemyśleniami.

Całe uroczystości rozpoczęła Msza Święta, której przewodził ksiądz prałat Eugeniusz Marciniak. Następnie w restauracji Grażka odbyło się świętowanie zakończenia sezonu. Młodzież z lokalnego gimnazjum numer 1 przygotowała występ słowno-muzyczny, związany tematycznie z pszczołami i pszczelarstwem. Wybranym osobom przyznano statuetki z wosku pszczelego. Odznaczeni zostali pszczelarze seniorzy, przedstawiciele samorządu, a także osoby wytypowane z instytucji współpracujących z Rejonowym Zrzeszeniem Pszczelarzy w Oławie.

W trakcie uroczystości zaproszono również oficjalnie księdza Marciniaka do przeprowadzenia cyklu wykładów dotyczących apiterapii. Zaproszenie zostało przyjęte, co z pewnością zaowocuje nowym, ciekawym projektem dotyczącym uświadomienia społeczeństwa w dziedzinie właściwości zdrowotnych produktów pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Zakończenie sezonu pszczelarskiego Oława, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/zakonczenie-sezonu-pszczelarskiego-olawa?_mid=ttqkoDpVK7M%3D, data publikacji: 2016.10.09, data odczytu: 2016.10.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1319

Komentarze z forum pszczelarskiego

Bikej0909 2016-11-15 13:09:05

no ale jakie były ilosci miodów pozyskanych? czemu nie ma o tym wzmianki???????????
artykuł - woda?  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie