Portal Pszczelarski

Zakończenie sezonu pszczelarskiego w Oławie 2016

pszczelarstwo dolnośląskie sezon pszczelarski 2016 Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie

9 października 2016 r. w Oławie tamtejsi pszczelarze uroczyści zakończyli mijający sezon pszczelarski. Była to okazja do podsumowań i podzielenia się przemyśleniami.

Całe uroczystości rozpoczęła Msza Święta, której przewodził ksiądz prałat Eugeniusz Marciniak. Następnie w restauracji Grażka odbyło się świętowanie zakończenia sezonu. Młodzież z lokalnego gimnazjum numer 1 przygotowała występ słowno-muzyczny, związany tematycznie z pszczołami i pszczelarstwem. Wybranym osobom przyznano statuetki z wosku pszczelego. Odznaczeni zostali pszczelarze seniorzy, przedstawiciele samorządu, a także osoby wytypowane z instytucji współpracujących z Rejonowym Zrzeszeniem Pszczelarzy w Oławie.

W trakcie uroczystości zaproszono również oficjalnie księdza Marciniaka do przeprowadzenia cyklu wykładów dotyczących apiterapii. Zaproszenie zostało przyjęte, co z pewnością zaowocuje nowym, ciekawym projektem dotyczącym uświadomienia społeczeństwa w dziedzinie właściwości zdrowotnych produktów pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Zakończenie sezonu pszczelarskiego Oława, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/zakonczenie-sezonu-pszczelarskiego-olawa?_mid=ttqkoDpVK7M%3D, data publikacji: 2016.10.09, data odczytu: 2016.10.26.Liczba wyświetleń artykułu: 1606

Komentarze z forum pszczelarskiego

Bikej0909 2016-11-15 13:09:05

no ale jakie były ilosci miodów pozyskanych? czemu nie ma o tym wzmianki???????????
artykuł - woda?  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll