Portal Pszczelarski

Spotkanie szkoleniowe Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo świętokrzyskie relacja z wydarzenia szkolenie pszczelarskie Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Czesław Jung Pasieka Berest

W dniu 23 października 2016 roku miało miejsce już kolejne, cykliczne spotkanie szkoleniowe. Świętokrzyscy pszczelarze i tym razem mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę. 

Zgodnie z informacjami podanymi na oficjalnej stronie internetowej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy, tematem przewodnim tego spotkania było przygotowanie pszczół do zimowli, przebieg zimowli, a także tworzenie nowych rodzin – zsypańców. Roli prelegenta tym razem podjął się Czesław Jung z Berestu. Jest to pszczelarz znany nie tylko w środowisku lokalnym, ale także w całej Polsce, który na swoim koncie ma dziesiątki publikacji i przeprowadzonych szkoleń. Spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia.

Opracowano na podstawie:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Spotkanie szkoleniowe, http://pszczelarzekielce.pl/2016/10/23/spotkanie-szkoleniowe-2/, data publikacji: 2016.10.23, data odczytu: 2016.10.25.
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy na portalu Facebook, https://www.facebook.com/%C5%9Awi%C4%99tokrzyskie-Stowarzyszenie-Pszczelarzy-1599176627021885/?ref=ts&fref=ts
Pasieka Berest, http://www.berest.pl/.Liczba wyświetleń artykułu: 1227

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich