Portal Pszczelarski

Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

pszczelarstwo śląskie wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska październik 2016 listopad 2016 2016 Cieszyn Let's bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

Zakończył się cykl wydarzeń towarzyszących wystawie Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami na zamku w Cieszynie. Sympatyczna wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. 

22 października w Cieszynie odbyło się ostatnie wydarzenie, nazwane mianem miodowych wariacji. W jego ramach zorganizowane zostały warsztaty kulinarne prowadzone przez Dorotę i Aleksandra Wojtasików z Mandala Centrum. Uczestnicy, w tym dzieci, poznali tajniki przygotowywania różnorodnych potraw z dodatkiem miodu, na przykład aromatycznego napoju ziołowego z miodem. Po warsztatach odbył się pokaz dobrze znanego filmu przyrodniczego Łowcy miodu. 

Wystawa pokazywała nie tylko to, czym pszczoły zajmują się na co dzień i jak wygląda praca pszczelarza, ale także liczne inspiracje w dziedzinie architektury i projektowania, które są udziałem tych owadów. Moduł edukacyjny został oparty na książce Pszczoły, wydanej przez wydawnictwo Dwie Siostry. Wystawa została przedłużona do 6 listopada 2016 r., ze względu na duże zainteresowanie, które budziła wśród całych rodzin. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Codzienna, Miodowe wariacje na Zamku Cieszyn!, http://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/miodowe-wariacje-na-zamku-cieszyn, data publikacji: 2016.10.22, data odczytu: 2016.10.25.
Zamek Cieszyn, Let's bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami, http://www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/let's-bee-friends-czyli-zaprzyjaznij-sie-zi-pszczolami-932, data odczytu: 2016.10.25.

Zobacz również: 

Let's Bee Friends 2017 

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - film pszczelarskiLiczba wyświetleń artykułu: 1758

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Domowa musztarda z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II