Portal Pszczelarski

20 stycznia 2017 r. - termin ważny dla pszczelarzy

pszczelarstwo w Polsce opodatkowanie pasieki Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku gospodarka pasieczna dział specjalny produkcji rolnej

Do 20 stycznia 2017 roku do Urzędu Skarbowego właściwego ze względu na miejsce zameldowania powinni zgłosić się pszczelarze prowadzący gospodarstwo pasieczne powyżej 80 rodzin.

O tej sprawie przypomina Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, ale kwestia ta dotyczy pszczelarzy w całej Polsce. Pszczelarze, którzy zadeklarowali i posiadają gospodarstwo pasieczne w ilości ponad 80 uli, kwalifikują się ze swoją pasieką do działu specjalnego produkcji rolnej. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wyraźnie zaznacza, że podatnicy osiągający przychód z działów specjalnych produkcji rolnej, zobowiązani są do opłacenia podatku z tego tytułu. Ministerstwo Finansów w projekcie rozporządzenia w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które będą obowiązywały w 2017 roku, wyliczył że szacunkowy przychód z jednej rodziny pszczelej wyniesie 3 złote 26 groszy. 

Dlatego każdy pszczelarz objęty tymi przepisami musi zgłosić ten fakt na specjalnym druku zgłoszenia (specjalnej deklaracji). Wówczas Urząd Skarbowy wystawia decyzję o wysokości dochodu na podstawie zgłoszenia i obowiązujących norm szacunkowych. Dochód na podstawie decyzji należy uwzględnić w deklaracji PIT składanej przy rocznym rozliczeniu. 

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, Podatek – dział specjalny produkcji rolnej, http://rzpplock.lh.pl/, data publikacji: 2016.10.17, data odczytu: 2016.10.25.
Infor.pl, Jakie ma obowiązki podatnik uzyskujący dochody z działów specjalnych produkcji rolnej, http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/101284,Jakie-ma-obowiazki-podatnik-uzyskujacy-dochody-z-dzialow-specjalnych-produkcji-rolnej.html, data odczytu: 2016.10.25.Liczba wyświetleń artykułu: 2662

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2016-11-08 17:27:17

Niech opodatkują wszy u bezdomnych ludzi to będą bogatsi posly i posłanki oraz cały okrąglak na wiejskiej  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Klasyczna truskawka z miodem

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Serniczki z malinami i miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty