Portal Pszczelarski

20 stycznia 2017 r. - termin ważny dla pszczelarzy

pszczelarstwo w Polsce opodatkowanie pasieki Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku gospodarka pasieczna dział specjalny produkcji rolnej

Do 20 stycznia 2017 roku do Urzędu Skarbowego właściwego ze względu na miejsce zameldowania powinni zgłosić się pszczelarze prowadzący gospodarstwo pasieczne powyżej 80 rodzin.

O tej sprawie przypomina Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, ale kwestia ta dotyczy pszczelarzy w całej Polsce. Pszczelarze, którzy zadeklarowali i posiadają gospodarstwo pasieczne w ilości ponad 80 uli, kwalifikują się ze swoją pasieką do działu specjalnego produkcji rolnej. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wyraźnie zaznacza, że podatnicy osiągający przychód z działów specjalnych produkcji rolnej, zobowiązani są do opłacenia podatku z tego tytułu. Ministerstwo Finansów w projekcie rozporządzenia w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które będą obowiązywały w 2017 roku, wyliczył że szacunkowy przychód z jednej rodziny pszczelej wyniesie 3 złote 26 groszy. 

Dlatego każdy pszczelarz objęty tymi przepisami musi zgłosić ten fakt na specjalnym druku zgłoszenia (specjalnej deklaracji). Wówczas Urząd Skarbowy wystawia decyzję o wysokości dochodu na podstawie zgłoszenia i obowiązujących norm szacunkowych. Dochód na podstawie decyzji należy uwzględnić w deklaracji PIT składanej przy rocznym rozliczeniu. 

Opracowano na podstawie:
Regionalny Związek Pszczelarzy w Płocku, Podatek – dział specjalny produkcji rolnej, http://rzpplock.lh.pl/, data publikacji: 2016.10.17, data odczytu: 2016.10.25.
Infor.pl, Jakie ma obowiązki podatnik uzyskujący dochody z działów specjalnych produkcji rolnej, http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/pit/101284,Jakie-ma-obowiazki-podatnik-uzyskujacy-dochody-z-dzialow-specjalnych-produkcji-rolnej.html, data odczytu: 2016.10.25.Liczba wyświetleń artykułu: 2542

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2016-11-08 17:27:17

Niech opodatkują wszy u bezdomnych ludzi to będą bogatsi posly i posłanki oraz cały okrąglak na wiejskiej

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.