Portal Pszczelarski

5 tysięcy ton miodu z Ukrainy

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy import miodu

Komisja Europejska podjęła decyzję, na mocy której zwiększono część bezcłowych kwot importowych na produkty z Ukrainy. Decyzja ta dotyczy również miodu. 

Portal Farmer.pl podaje informację, że limit na miód zza wschodniej granicy został zwiększony o trzy tysiące tony, z dwóch na pięć tysięcy ton. Już w zeszłym roku Ukraina znalazła się na drugim miejscu pod względem liczby dostarczanego do Polski miodu, zaraz za Chinami. Obecnie pojawiają się głosy zaniepokojonych pszczelarzy z Polski. Zarzucają oni kolegom z Ukrainy między innymi niedostateczną dbałość o higienę w pasiekach. Obawiają się dużej i nie zawsze uczciwej konkurencji. 

Decyzja Komisji Europejskiej będzie zastosowana, jeżeli wyrazi na nią zgodę Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej. Ukraiński minister rolnictwa Taras Kutowyj jest bardzo zadowolony z tej decyzji. Zaznaczył, że dzięki zwiększeniu limitów na artykuły rolno-spożywcze, handel Unii Europejskiej z Ukrainą wzrośnie o 200 milionów dolarów. 

Opracowano na podstawie:
Farmer.pl, Będzie więcej miodu z Ukrainy, http://www.farmer.pl/fakty/rynki-wschodnie/bedzie-wiecej-miodu-z-ukrainy,67653.html, data publikacji: 2016.10.24, data odczytu: 2016.10.25.
Słowo Polskie, Unia zwiększyła limity importu dla produkcji ukraińskiego rolnictwa, http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=6846:unia-zwikszya-limity-importu-produkcji-ukraiskiego-rolnictwa&catid=106:gospodarka&Itemid=205, data publikacji: 2016.10.01, data odczytu: 2016.10.25.Liczba wyświetleń artykułu: 3748

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2016-11-08 17:32:32

szybciej dotrze do mas żuczek ulowy i zniszczy nasze pszczoły wtedy moze politycy zauważą co mądrego zrobili

Antoni

2016-11-08 18:41:06

Tulipan, myślę, że nie do końca to ma związek. Co innego ściąganie żywności z Kanady...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.