Portal Pszczelarski

IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Powiatowa Rada Bartnicza Jerzy Oczkowski

7 października 2016 roku w Chrzanowie odbyła się już czwarta z kolei Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, w tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział 12 zespołów szkół gimnazjalnych oraz 7 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami akcji była Powiatowa Rada Bartnicza. 

Organizatorzy akcji postawili przed sobą ambitne cele. Należały do nich krzewienie wiedzy związanej z życie pszczół, a także ze znaczeniem roli tych owadów dla egzystencji człowieka i zachowania równowagi biologicznej. Innym celem było uwrażliwienie młodzieży na piękno otaczającej ich przyrody, a także zwrócenie uwagi na zachowania proekologiczne, które mogą pomóc pszczołom w przetrwaniu. Ważnym czynnikiem było również zapoznanie wszystkich z pracą pszczelarza i zasadami działania pasieki. Popularyzacja pszczelarstwa i zachęcenie młodych osób do przejmowania pasiek po starszych i kontynuowania tym samym pszczelarskich tradycji to kolejny, bardzo ważny punkt stojący za organizacją wydarzenia tego typu.

Pomysłodawcą i jednocześnie głównym realizatorem jest od lat jest Jerzy Oczkowski, przewodniczący Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie. Pomysł na ten konkurs zrodził się w 2012 roku, natomiast w 2013 roku odbyła się pierwsza edycja Olimpiady. Zwycięskie szkoły w kategorii Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna otrzymały grawerowaną tablicę oraz tytuł Powiatowego Ambasadora Działań Ekologicznych Roku 2016. 

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy, IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego, http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/219.html, data publikacji: 2016.10.18, data odczytu: 2016.10.24.
Koło Pszczelarzy „Cabanka” w Chrzanowie, Czas zacząć IV Powiatową Olimpiadę Pszczelarską, http://www.cabankachrzanow.pl/konkursy-i-olimpiady/, data odczytu:2016.10.24.Liczba wyświetleń artykułu: 1257

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kaczka z pieczarkami i miodem

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku