Portal Pszczelarski

IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Powiatowa Rada Bartnicza Jerzy Oczkowski

7 października 2016 roku w Chrzanowie odbyła się już czwarta z kolei Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, w tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział 12 zespołów szkół gimnazjalnych oraz 7 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami akcji była Powiatowa Rada Bartnicza. 

Organizatorzy akcji postawili przed sobą ambitne cele. Należały do nich krzewienie wiedzy związanej z życie pszczół, a także ze znaczeniem roli tych owadów dla egzystencji człowieka i zachowania równowagi biologicznej. Innym celem było uwrażliwienie młodzieży na piękno otaczającej ich przyrody, a także zwrócenie uwagi na zachowania proekologiczne, które mogą pomóc pszczołom w przetrwaniu. Ważnym czynnikiem było również zapoznanie wszystkich z pracą pszczelarza i zasadami działania pasieki. Popularyzacja pszczelarstwa i zachęcenie młodych osób do przejmowania pasiek po starszych i kontynuowania tym samym pszczelarskich tradycji to kolejny, bardzo ważny punkt stojący za organizacją wydarzenia tego typu.

Pomysłodawcą i jednocześnie głównym realizatorem jest od lat jest Jerzy Oczkowski, przewodniczący Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie. Pomysł na ten konkurs zrodził się w 2012 roku, natomiast w 2013 roku odbyła się pierwsza edycja Olimpiady. Zwycięskie szkoły w kategorii Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna otrzymały grawerowaną tablicę oraz tytuł Powiatowego Ambasadora Działań Ekologicznych Roku 2016. 

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy, IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego, http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/219.html, data publikacji: 2016.10.18, data odczytu: 2016.10.24.
Koło Pszczelarzy „Cabanka” w Chrzanowie, Czas zacząć IV Powiatową Olimpiadę Pszczelarską, http://www.cabankachrzanow.pl/konkursy-i-olimpiady/, data odczytu:2016.10.24.Liczba wyświetleń artykułu: 1042

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.