Portal Pszczelarski

IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie Powiatowa Rada Bartnicza Jerzy Oczkowski

7 października 2016 roku w Chrzanowie odbyła się już czwarta z kolei Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie, w tegorocznej edycji Olimpiady wzięło udział 12 zespołów szkół gimnazjalnych oraz 7 zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorami akcji była Powiatowa Rada Bartnicza. 

Organizatorzy akcji postawili przed sobą ambitne cele. Należały do nich krzewienie wiedzy związanej z życie pszczół, a także ze znaczeniem roli tych owadów dla egzystencji człowieka i zachowania równowagi biologicznej. Innym celem było uwrażliwienie młodzieży na piękno otaczającej ich przyrody, a także zwrócenie uwagi na zachowania proekologiczne, które mogą pomóc pszczołom w przetrwaniu. Ważnym czynnikiem było również zapoznanie wszystkich z pracą pszczelarza i zasadami działania pasieki. Popularyzacja pszczelarstwa i zachęcenie młodych osób do przejmowania pasiek po starszych i kontynuowania tym samym pszczelarskich tradycji to kolejny, bardzo ważny punkt stojący za organizacją wydarzenia tego typu.

Pomysłodawcą i jednocześnie głównym realizatorem jest od lat jest Jerzy Oczkowski, przewodniczący Powiatowej Rady Bartniczej w Chrzanowie. Pomysł na ten konkurs zrodził się w 2012 roku, natomiast w 2013 roku odbyła się pierwsza edycja Olimpiady. Zwycięskie szkoły w kategorii Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna otrzymały grawerowaną tablicę oraz tytuł Powiatowego Ambasadora Działań Ekologicznych Roku 2016. 

Opracowano na podstawie:
Wojewódzki Związek Pszczelarzy, IV Olimpiada Pszczelarska Powiatu Chrzanowskiego, http://wzp-krakow.pl/aktualnosci/id/219.html, data publikacji: 2016.10.18, data odczytu: 2016.10.24.
Koło Pszczelarzy „Cabanka” w Chrzanowie, Czas zacząć IV Powiatową Olimpiadę Pszczelarską, http://www.cabankachrzanow.pl/konkursy-i-olimpiady/, data odczytu:2016.10.24.



Liczba wyświetleń artykułu: 1655

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zostań bohaterem pszczół

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?