Portal Pszczelarski

Nyscy pszczelarze podarowali miód podopiecznym Domów Dziecka

pszczelarstwo opolskie Koło Pszczelarzy w Nysie Jerzy Duda II Konferencja Pszczelarska w Nysie miód miód dla domu dziecka

Miód to samo zdrowie, nic więc dziwnego, że ważny jest również w diecie najmłodszych. Aby nieco osłodzić wychowankom domów dziecka codzienność, pszczelarze z regionu nyskiego przekazali im ten niezwykły dar.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Strefa Agro, miód z rąk pszczelarzy odebrała Sylwia Sadowska-Klimas, która pełni funkcję dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie. Dar wynosił aż 40 kilogramów miodu wysokiej jakości, który rozdzielony został pomiędzy trzy placówki: w Nysie, Paczkowie i Jasienicy. Dar wręczył prezes Koła Pszczelarzy w Nysie Jerzy Duda.

Pani dyrektor nie kryła zadowolenia z tego podarunku. Dzieci bardzo lubią miód, zwłaszcza na kanapce lub jako dodatek do herbaty. Przyda się on szczególnie w okresie wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Dar z pewnością zostanie właściwie wykorzystany. Akcja odbyła się w ramach II Konferencji Pszczelarskiej w Nysie. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Nyscy pszczelarze podarowali miód wychowankom domów dziecka, http://www.strefaagro.nto.pl/artykul/nyscy-pszczelarze-podarowali-miod-wychowankom-domow-dziecka, data publikacji: 2016.10.21, data odczytu: 2016.10.24.Liczba wyświetleń artykułu: 1422

Komentarze z forum pszczelarskiego

Sylwek 2016-10-24 18:53:31

Pięknie. Takim osobom trzeba przybijać piątkę i wychwalać. 40 kg miodu to już bardzo dużo.

blondynekkrk 2016-10-24 19:09:50

Super! Powinno się takie osoby wypisać z imienia i nazwiska i uhonorować odznaczeniem. Dają od siebie miód, z którego żyją.  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Linia pszczół car: Alsin

Właściwości miodu lipowego

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem