Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 4 - akcja Greenpeace zakończona sukcesem

pszczelarstwo w Polsce Adoptuj Pszczołę Adoptuj Pszczołę 4 Katarzyna Jagiełło Greenpeace akcja Greenpeace

Zorganizowana przez Greenpeace akcja zbiórki pieniędzy pod hasłem Adoptuj Pszczołę 4 zakończyła się pełnym sukcesem. Przed czasem udało się zebrać sumę pieniędzy, którą początkowo zakładano. 

Zakończona tegoroczna edycja zbiórki udowodniła dobitnie, że Polakom leży na sercu dobro tych owadów. Portal Agropolska podał, że zakładany cel akcji, czyli adopcję 100 tysięcy pszczół, udało się osiągnąć na dwa dni przed jej zakończeniem. Zgodnie z danymi, ponad 8300 osób adoptowało prawie 120 tysięcy pszczół. To była czwarta edycja tej akcji, ale zdecydowanie największa pod względem liczby darczyńców. 

Katarzyna Jagiełło, która jest koordynatorką akcji podkreśliła, że wydarzenie wyraźnie zobrazowało jak istotne znaczenie dla ludzi mają owady zapylające. Coraz większe nim zainteresowania z roku na rok także nie jest kwestią przypadku, a wskazuje jednoznacznie, że świadomość społeczna odnośnie roli pszczół w procesie zapylania i nie tylko, jest coraz większa. 

Rolą akcji jest także walka o to, by w środowisku występowało jak najmniej szkodliwych dla owadów substancji. Na przykład w gminie Wschowa (województwo lubuskie), gdzie w wyniku masowego zatrucia zginęły miliony pszczół, stworzono kwietną łąkę składającą się z roślin miododajnych. Lokalni rolnicy zostali także poinformowani o tym, w jaki sposób powinni prowadzić swoje gospodarstwo tak, by nie stanowiło ono zagrożenia dla pszczół. W ten sposób z pewnością uda się odbudować populację owadów w tym regionie. 

Opracowano na podstawie:
Agropolska, Polacy coraz bardziej doceniają rolę i znaczenie pszczół, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/polacy-coraz-bardziej-doceniaja-role-i-znaczenie-pszczol,2785.html, data publikacji: 2016.10.21, data odczytu: 2016.10.21.Liczba wyświetleń artykułu: 1127

Komentarze z forum pszczelarskiego

Sylwek

2016-10-22 20:03:59

Spoko i nie spoko. Chciałbym się dowiedzieć, ile kosztowały grafiki od pani Frej oraz pana Andrzej Rysuje? Ile z tych pieniędzy pochłonął marketing? Obawiam się, że bardzo dużo.

wowosowa

2016-10-24 18:29:18

Cytat:"Celem zbiórki jest budowa z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego kilkunastu stacji badawczych w całej Polsce. Każda z nich ma być wyposażona w kamery i specjalne czujniki umożliwiające obserwację z bliska życia zapylaczy".
Aż się wierzyć nie chce, że ktoś uwierzy w te specjalne czujniki!!!

Sylwek

2016-10-24 18:34:08

wowosowa, jestem też w gronie niedowiarków i witam w klubie. Może jestem sceptycznie nastawiony w ogóle do działań Greenpeace'u. Nie wiem na ile ich działanie przyczynia się do czegokolwiek dobrego, ale jak widzę wiszących na linach na kominach elektrowni lub rozwieszających potężne banery na urzędach i innych tego typu obiektach to krew mnie zalewa. Ci ludzie nie mają co robić w życiu? Są bezrobotni? Skoro tak, to powinno się im zabrać zasiłki. Mają czas na to, a nie maja na pracę? Coś tu nie gra.

wowosowa

2016-10-24 18:40:40

Nie mogę się powstrzymać. Następny cytat o tym jak będzie.
"Środki zebrane podczas akcji „Adoptuj pszczołę 4” pozwolą na działania mające zmienić Polskę w kraj prawdziwie przyjazny pszczołom: wolny od toksycznych dla pszczół pestycydów wykorzystywanych w rolnictwie konwencjonalnym, pełny kwietnych łąk, w którym pszczoły są odpowiednio chronione przepisami, a ich stan jest regularnie monitorowany". O mój Boże !!!

wowosowa

2017-11-28 17:52:58

Minął rok. Może ktoś słyszał albo coś wie o zebranych środkach, ich wykorzystaniu i w ogóle?

blondynekkrk

2017-11-29 13:44:38

Wowosowa, zebrano kwotę szybciej niż było to planowane: https://www.portalpszczelarski.pl/artykul/1261/adoptuj_pszczole_4_-_akcja_greenpeace_zakonczona_sukcesem.html

Co do czwartej edycji tej akcji to pamiętam, że miał być stworzony Wielki Spis Zapylaczy. Jakaś strona powstała: monitoringpszczol.pl Miały być też prowadzone badania nad występowaniem pszczół i publikowane raporty.

oro54

2017-11-29 23:44:23

"aby zmienić Polskę w kraj prawdziwie przyjazny pszczołom: wolny od toksycznych dla pszczół pestycydów wykorzystywanych w rolnictwie konwencjonalnym" i własnie dlatego przedstawiciele Polski podpisali porozumienie wraz z innymi krajami UE dopuszczające nadal stosowanie glifosatu do zwalczania chwastów, a który jest głównym winowajcom trucia pszczół, o ludziach nie wspomnę. "Parole, parole, parole......."

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.