Portal Pszczelarski

Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie październik 2016 2016 Michałowice Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

Gmina Michałowice (województwo małopolskie) pragnie stworzyć miejsce, które zintegruje lokalnych sadowników, pszczelarzy i koło gospodyń wiejskich z mieszkańcami. W planach jest stworzenie zielonego ryneczku, w ramach którego będzie można sprzedać i kupić dary natury. 

Inicjatywa w stworzenie tego typu przedsięwzięcia pojawiła się już dawno, natomiast w najbliższą sobotę, 22 października 2016 r., będzie wcielona w życie. Odbędzie się wtedy miejski targ nazwany Słodką Sobotą – poznaj lokalne smaki Michałowic. W akcję zaangażowały się lokalne władze samorządowe. Zgodnie z informacjami podanymi przez wicewójta gminy Jarosława Sadowskiego, takie działanie ma umożliwić dostęp do lokalnych produktów dla wszystkich mieszkańców, a osobom wytwarzającym produkty żywnościowe zapewnić nowy rynek zbytu. To informacja szczególnie cenna dla pszczelarzy, którzy zyskają dodatkowe miejsce do sprzedaży miodów. Wydarzenie będzie połączone z warsztatami. Jeżeli frekwencja i zainteresowanie będzie duże, impreza stanie się cykliczna. Na targu kupić będzie można najwyższej jakości produkty regionalne.

Opracowano na podstawie:
Gmina Michałowice, SŁODKA SOBOTA - POZNAJ LOKALNE SMAKI MICHAŁOWIC, http://www.michalowice.malopolska.pl/aktualnosci/slodka-sobota-poznaj-lokalne-smaki-michalowic, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.20.
Dziennik Polski 24, Michałowice. Słodka sobota na targowisku, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/michalowice-slodka-sobota-na-targowisku,10732164/, data publikacji: 2016.10.13, data odczytu: 2016.10.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1363

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-20 16:04:59

Jestem z Krakowa i mieszkam akurat od strony północnej, więc mam niedaleko do Michałowic. Chętnie się wybiorę i zobaczę jak to wyglądało :)  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę