Portal Pszczelarski

Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie październik 2016 2016 Michałowice Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

Gmina Michałowice (województwo małopolskie) pragnie stworzyć miejsce, które zintegruje lokalnych sadowników, pszczelarzy i koło gospodyń wiejskich z mieszkańcami. W planach jest stworzenie zielonego ryneczku, w ramach którego będzie można sprzedać i kupić dary natury. 

Inicjatywa w stworzenie tego typu przedsięwzięcia pojawiła się już dawno, natomiast w najbliższą sobotę, 22 października 2016 r., będzie wcielona w życie. Odbędzie się wtedy miejski targ nazwany Słodką Sobotą – poznaj lokalne smaki Michałowic. W akcję zaangażowały się lokalne władze samorządowe. Zgodnie z informacjami podanymi przez wicewójta gminy Jarosława Sadowskiego, takie działanie ma umożliwić dostęp do lokalnych produktów dla wszystkich mieszkańców, a osobom wytwarzającym produkty żywnościowe zapewnić nowy rynek zbytu. To informacja szczególnie cenna dla pszczelarzy, którzy zyskają dodatkowe miejsce do sprzedaży miodów. Wydarzenie będzie połączone z warsztatami. Jeżeli frekwencja i zainteresowanie będzie duże, impreza stanie się cykliczna. Na targu kupić będzie można najwyższej jakości produkty regionalne.

Opracowano na podstawie:
Gmina Michałowice, SŁODKA SOBOTA - POZNAJ LOKALNE SMAKI MICHAŁOWIC, http://www.michalowice.malopolska.pl/aktualnosci/slodka-sobota-poznaj-lokalne-smaki-michalowic, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.20.
Dziennik Polski 24, Michałowice. Słodka sobota na targowisku, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/michalowice-slodka-sobota-na-targowisku,10732164/, data publikacji: 2016.10.13, data odczytu: 2016.10.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1267

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-20 16:04:59

Jestem z Krakowa i mieszkam akurat od strony północnej, więc mam niedaleko do Michałowic. Chętnie się wybiorę i zobaczę jak to wyglądało :)  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.