Portal Pszczelarski

Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie październik 2016 2016 Michałowice Słodka sobota - poznaj lokalne smaki Michałowic 2016

Gmina Michałowice (województwo małopolskie) pragnie stworzyć miejsce, które zintegruje lokalnych sadowników, pszczelarzy i koło gospodyń wiejskich z mieszkańcami. W planach jest stworzenie zielonego ryneczku, w ramach którego będzie można sprzedać i kupić dary natury. 

Inicjatywa w stworzenie tego typu przedsięwzięcia pojawiła się już dawno, natomiast w najbliższą sobotę, 22 października 2016 r., będzie wcielona w życie. Odbędzie się wtedy miejski targ nazwany Słodką Sobotą – poznaj lokalne smaki Michałowic. W akcję zaangażowały się lokalne władze samorządowe. Zgodnie z informacjami podanymi przez wicewójta gminy Jarosława Sadowskiego, takie działanie ma umożliwić dostęp do lokalnych produktów dla wszystkich mieszkańców, a osobom wytwarzającym produkty żywnościowe zapewnić nowy rynek zbytu. To informacja szczególnie cenna dla pszczelarzy, którzy zyskają dodatkowe miejsce do sprzedaży miodów. Wydarzenie będzie połączone z warsztatami. Jeżeli frekwencja i zainteresowanie będzie duże, impreza stanie się cykliczna. Na targu kupić będzie można najwyższej jakości produkty regionalne.

Opracowano na podstawie:
Gmina Michałowice, SŁODKA SOBOTA - POZNAJ LOKALNE SMAKI MICHAŁOWIC, http://www.michalowice.malopolska.pl/aktualnosci/slodka-sobota-poznaj-lokalne-smaki-michalowic, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.20.
Dziennik Polski 24, Michałowice. Słodka sobota na targowisku, http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/michalowice-slodka-sobota-na-targowisku,10732164/, data publikacji: 2016.10.13, data odczytu: 2016.10.20.Liczba wyświetleń artykułu: 1552

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-20 16:04:59

Jestem z Krakowa i mieszkam akurat od strony północnej, więc mam niedaleko do Michałowic. Chętnie się wybiorę i zobaczę jak to wyglądało :)  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Chleb na owsiance z miodem