Portal Pszczelarski

Pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie - wkrótce otwarcie!

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwo Nasze Pszczoły pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie pasieka edukacyjno-szkoleniowa

W końcu dojdzie do oficjalnego otwarcia pasieki edukacyjno-szkoleniowej w podwarszawskim Chotomowe. Dokonało tego Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa "Nasze Pszczoły". 

Zgodnie z informacjami Radia Dla Ciebie, które jest jednym z patronów akcji, uroczyste otwarcie odbędzie się 22 października 2016 r., w sobotę. Stowarzyszenie obecnie dysponuje wieloma sprawdzonymi scenariuszami zajęć edukacyjnych dla dzieci i starszych. Jeszcze w tym roku szkolnym będą one testowane przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Istniejące scenariusze można także dopasować do potrzeb słuchaczy Uniwersytetu 3. Wieku. Rozwojowi pod względem edukacyjnym sprzyja już chociażby samo umiejscowienie pasieki, w najbliższym sąsiedztwie szkoły. 

Pasieka ma służyć lokalnemu społeczeństwu. Założyciele liczą na wzrost społecznej wrażliwości co do roli owadów w codziennym życiu ludzi. Pasieka będzie również szkoliła przyszłych pszczelarzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu uli, każdy będzie miał możliwość sprawdzenia się w tej roli. Z pasieki skorzystają także młodzi pszczelarze w regionie, którzy dzięki temu miejscu będą mogli szkolić swój warsztat i korygować ewentualne błędy. To bardzo ważne, ponieważ takich miejsce jest w Polsce bardzo niewiele.

Stowarzyszenie posiada osobowość prawną, dzięki której planuje dalszy rozwój swojej działalności. 

Opracowano na podstawie:
Radio Dla Ciebie, Uroczyste otwarcie pasieki edukacyjno – szkoleniowej w Chotomowie, http://www.rdc.pl/patronaty/uroczyste-otwarcie-pasieki-edukacyjno-szkoleniowej-w-chotomowie/, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.19.
Strona na portalu Facebook należąca do Stowarzyszenia Nasze Pszczoły, https://www.facebook.com/naszepszczoly/Liczba wyświetleń artykułu: 2065

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Kuskus z warzywami, ziarnami i miodem

Amarantusowe batoniki z miodem

Szybki piernik z miodem na święta

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ciasto orzechowe z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.