Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie - wkrótce otwarcie!

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwo Nasze Pszczoły pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie pasieka edukacyjno-szkoleniowa

W końcu dojdzie do oficjalnego otwarcia pasieki edukacyjno-szkoleniowej w podwarszawskim Chotomowe. Dokonało tego Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa "Nasze Pszczoły". 

Zgodnie z informacjami Radia Dla Ciebie, które jest jednym z patronów akcji, uroczyste otwarcie odbędzie się 22 października 2016 r., w sobotę. Stowarzyszenie obecnie dysponuje wieloma sprawdzonymi scenariuszami zajęć edukacyjnych dla dzieci i starszych. Jeszcze w tym roku szkolnym będą one testowane przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Istniejące scenariusze można także dopasować do potrzeb słuchaczy Uniwersytetu 3. Wieku. Rozwojowi pod względem edukacyjnym sprzyja już chociażby samo umiejscowienie pasieki, w najbliższym sąsiedztwie szkoły. 

Pasieka ma służyć lokalnemu społeczeństwu. Założyciele liczą na wzrost społecznej wrażliwości co do roli owadów w codziennym życiu ludzi. Pasieka będzie również szkoliła przyszłych pszczelarzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu uli, każdy będzie miał możliwość sprawdzenia się w tej roli. Z pasieki skorzystają także młodzi pszczelarze w regionie, którzy dzięki temu miejscu będą mogli szkolić swój warsztat i korygować ewentualne błędy. To bardzo ważne, ponieważ takich miejsce jest w Polsce bardzo niewiele.

Stowarzyszenie posiada osobowość prawną, dzięki której planuje dalszy rozwój swojej działalności. 

Opracowano na podstawie:
Radio Dla Ciebie, Uroczyste otwarcie pasieki edukacyjno – szkoleniowej w Chotomowie, http://www.rdc.pl/patronaty/uroczyste-otwarcie-pasieki-edukacyjno-szkoleniowej-w-chotomowie/, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.19.
Strona na portalu Facebook należąca do Stowarzyszenia Nasze Pszczoły, https://www.facebook.com/naszepszczoly/Liczba wyświetleń artykułu: 2404

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Jak zwabić rójkę?

Chaber górski – roślina miododajna

Bartnictwo w Polsce - miodobranie i miód bartny