Portal Pszczelarski

Pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie - wkrótce otwarcie!

pszczelarstwo mazowieckie Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwo Nasze Pszczoły pasieka edukacyjno-szkoleniowa w Chotomowie pasieka edukacyjno-szkoleniowa

W końcu dojdzie do oficjalnego otwarcia pasieki edukacyjno-szkoleniowej w podwarszawskim Chotomowe. Dokonało tego Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa "Nasze Pszczoły". 

Zgodnie z informacjami Radia Dla Ciebie, które jest jednym z patronów akcji, uroczyste otwarcie odbędzie się 22 października 2016 r., w sobotę. Stowarzyszenie obecnie dysponuje wieloma sprawdzonymi scenariuszami zajęć edukacyjnych dla dzieci i starszych. Jeszcze w tym roku szkolnym będą one testowane przez przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Istniejące scenariusze można także dopasować do potrzeb słuchaczy Uniwersytetu 3. Wieku. Rozwojowi pod względem edukacyjnym sprzyja już chociażby samo umiejscowienie pasieki, w najbliższym sąsiedztwie szkoły. 

Pasieka ma służyć lokalnemu społeczeństwu. Założyciele liczą na wzrost społecznej wrażliwości co do roli owadów w codziennym życiu ludzi. Pasieka będzie również szkoliła przyszłych pszczelarzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu uli, każdy będzie miał możliwość sprawdzenia się w tej roli. Z pasieki skorzystają także młodzi pszczelarze w regionie, którzy dzięki temu miejscu będą mogli szkolić swój warsztat i korygować ewentualne błędy. To bardzo ważne, ponieważ takich miejsce jest w Polsce bardzo niewiele.

Stowarzyszenie posiada osobowość prawną, dzięki której planuje dalszy rozwój swojej działalności. 

Opracowano na podstawie:
Radio Dla Ciebie, Uroczyste otwarcie pasieki edukacyjno – szkoleniowej w Chotomowie, http://www.rdc.pl/patronaty/uroczyste-otwarcie-pasieki-edukacyjno-szkoleniowej-w-chotomowie/, data publikacji: 2016.10.19, data odczytu: 2016.10.19.
Strona na portalu Facebook należąca do Stowarzyszenia Nasze Pszczoły, https://www.facebook.com/naszepszczoly/Liczba wyświetleń artykułu: 2433

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczoły w przysłowiach i cytatach

Szkolenie pszczelarskie dla nowicjuszy - Kraków

Nabór na kurs kwalifikacyjny technik pszczelarz

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie