Portal Pszczelarski

II Konferencja Pszczelarska w Nysie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia II Konferencja Pszczelarska w Nysie Anita Kos Tomasz Kos Mirosław Majcherek Koło Pszczelarzy w Nysie

W Nysie odbyła się II Konferencja Pszczelarska. Impreza miała miejsce 16 października 2016 r. w Muzeum Powiatowym w Nysie. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez Radio Opole, tematykę tegorocznej edycji spotkania zdominowały rozmowy związane z gospodarką pasieczną i chorobami pszczół. Wiele uwagi poświęcono również sposobom produkcji miodów pitnych. Nie zabrakło także tematów związanych z oceną minionego sezonu pasiecznego. Pszczelarze z Białej Nyskiej, Anita i Tomasz Kosowie, ocenili go jako średni. Zebrano dużo miodu rzepakowego i wielokwiatowego, niewiele niestety udało się pozyskać miodu lipowego. 

Jednym z gości specjalnych konferencji był Mirosław Majcherek, który wygłosił barwne przemówienie, nagradzane brawami. Oprócz bycia pasjonatem pszczelarstwa, jest on również aktorem, dzięki czemu zgromadzona publiczność mogła wysłuchać naprawdę ciekawie przygotowanego wystąpienia. W związku ze swoimi zasługami dla pszczelarstwa, został on odznaczony medalem imienia Księdza Jana Dzierżona.

Przywiezione przez pszczelarzy miody zostały przekazane na szczytny cel. Odebrała je dyrektor Domu Dziecka w Paczkowie. Produkty otrzymali wychowankowie tej placówki. Konferencja wiązała się również z przygotowaniem stoisk handlowych z miodem, a także z akcesoriami pszczelarskimi. Patronatem wydarzenie objęło nyskie starostwo, natomiast organizatorami konferencji zostało Nyskie Koło Pszczelarzy. 

Opracowano na podstawie:
Radio Opole, "Kto miód pije, długo żyje". Konferencja pszczelarska w Nysie, http://radio.opole.pl/100,174251,kto-miod-pije-dlugo-zyje-konferencja-pszczelarsk, data publikacji: 2016.10.16, data odczytu: 2016.10.18.
Koło Pszczelarzy w Nysie, Po II Konferencji – informacje w mediach, http://www.kp.nysa.pl/kp/, data publikacji: 2016.10.17, data odczytu: 2016.10.18.Liczba wyświetleń artykułu: 1424

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.