Portal Pszczelarski

II Konferencja Pszczelarska w Nysie - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo opolskie relacja z wydarzenia II Konferencja Pszczelarska w Nysie Anita Kos Tomasz Kos Mirosław Majcherek Koło Pszczelarzy w Nysie

W Nysie odbyła się II Konferencja Pszczelarska. Impreza miała miejsce 16 października 2016 r. w Muzeum Powiatowym w Nysie. 

Zgodnie z informacjami podanymi przez Radio Opole, tematykę tegorocznej edycji spotkania zdominowały rozmowy związane z gospodarką pasieczną i chorobami pszczół. Wiele uwagi poświęcono również sposobom produkcji miodów pitnych. Nie zabrakło także tematów związanych z oceną minionego sezonu pasiecznego. Pszczelarze z Białej Nyskiej, Anita i Tomasz Kosowie, ocenili go jako średni. Zebrano dużo miodu rzepakowego i wielokwiatowego, niewiele niestety udało się pozyskać miodu lipowego. 

Jednym z gości specjalnych konferencji był Mirosław Majcherek, który wygłosił barwne przemówienie, nagradzane brawami. Oprócz bycia pasjonatem pszczelarstwa, jest on również aktorem, dzięki czemu zgromadzona publiczność mogła wysłuchać naprawdę ciekawie przygotowanego wystąpienia. W związku ze swoimi zasługami dla pszczelarstwa, został on odznaczony medalem imienia Księdza Jana Dzierżona.

Przywiezione przez pszczelarzy miody zostały przekazane na szczytny cel. Odebrała je dyrektor Domu Dziecka w Paczkowie. Produkty otrzymali wychowankowie tej placówki. Konferencja wiązała się również z przygotowaniem stoisk handlowych z miodem, a także z akcesoriami pszczelarskimi. Patronatem wydarzenie objęło nyskie starostwo, natomiast organizatorami konferencji zostało Nyskie Koło Pszczelarzy. 

Opracowano na podstawie:
Radio Opole, "Kto miód pije, długo żyje". Konferencja pszczelarska w Nysie, http://radio.opole.pl/100,174251,kto-miod-pije-dlugo-zyje-konferencja-pszczelarsk, data publikacji: 2016.10.16, data odczytu: 2016.10.18.
Koło Pszczelarzy w Nysie, Po II Konferencji – informacje w mediach, http://www.kp.nysa.pl/kp/, data publikacji: 2016.10.17, data odczytu: 2016.10.18.Liczba wyświetleń artykułu: 1872

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Ogórki z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Wartość odżywcza na etykiecie z miodem

II Święto Miodu w Piotrkowie Trybunalskim

Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego w firmie Łysoń - Poznań 2016

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową