Portal Pszczelarski

Zielony Oskar dla filmu Łowcy Miodu

Źródło screena: https://www.youtube.com/watch?v=dyRa5c8EtUk

pszczelarstwo w Polsce Łowcy Miodu film pszczelarski Krystian Matysek Dorota Roszkowska

Film dokumentalny Łowcy miodu: Na ratunek pszczołom, dotyczący tematyki związanej z pszczołami i ich ochroną, został nagrodzony tak zwanym zielonym Oskarem. To olbrzymie, prestiżowe wyróżnienie. 

Rzeczpospolita informuje, że nagroda przyznana została w ramach festiwalu Wildscreen Festiwal, który odbywa się w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Nagrodę odebrali osobiście twórcy filmu, Krystian Matysek – autor scenariusza i jednocześnie reżyser oraz Dorota Roszkowska – producentka. Uroczysta gala była na żywo transmitowana przez telewizję BBC i miała charakter charytatywny – wszyscy uczestnicy musieli zakupić na nią bilet. Laur został przyznany w kategorii Ludzie i przyroda. 

W rozmowie z dziennikarzami wyróżnieni autorzy z jednej strony podkreślali prestiż otrzymanej nagrody, a z drugiej strony zwracali także uwagę na olbrzymie wyzwania stojące przed autorami filmów dokumentalnych o tematyce przyrodniczej. Z uwagi na specyfikę zagadnienia, jakim są pszczoły i ich rola w ekosystemie naszej planety, zdjęcie trwały długo i wymagały bardzo wiele precyzji. Całość była tworzona aż przez sześć lat. Film ten pochłonął również sporą sumę pieniędzy, to znaczy około milion złotych. To znacznie więcej, niż zwykle wynosi koszt podobnych produkcji. Zdecydowanie cieszy jednak docenienie na arenie międzynarodowej nie tylko polskiego filmu, ale także zwrócenie uwagi na dość uniwersalny problem masowego wymierania pszczół. Produkcja z pewnością jest warta polecenia. 

Opracowano na podstawie:
Rzeczpospolita, Dokument „Łowcy miodu. Na ratunek pszczołom” zdobył zielonego Oscara, http://www.rp.pl/Film/161019222-Dokument-Lowcy-miodu-Na-ratunek-pszczolom-zdobyl-zielonego-Oscara.html, data publikacji: 2016.10.18, data odczytu: 2016.10.18.

Zobacz również:

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - film pszczelarski

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - na DVD i Blu-RayLiczba wyświetleń artykułu: 2145

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-20 16:05:51

Kolejny sukces Polaków! Jest się z czego cieszyć i komu gratulować:)

tulipan

2016-10-20 18:16:46

ten film pszczołach powinien być wyemitowany o godzinie 20 żey mogli obejżeć rolnicy z opryskiwaczamy
b

arek

2016-10-21 08:31:24

Też żałuję, że ten film nie był wcześniej puszczony. Ludzie, którzy pracują o tej porze już śpią.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.