Portal Pszczelarski

Współpraca urzędników z pszczelarzami z Gniezna 2016

pszczelarstwo wielkopolskie Piotr Borowiak Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu Krzysztof Jarus Powiatowy Zarząd Kół Pszczelarzy w Gnieźnie współpraca pszczelarska

Powiat gnieźnieński wspiera pszczoły i pszczelarzy. Zakończenie sezonu to dobry moment na podsumowania działalności samorządowej na rzecz pasiek. 

Wicestarosta gnieźnieński Jerzy Berlik przypomniał, że w zeszłym roku zorganizowano konferencję, w której uczestniczyło około 50 pszczelarzy. Jej zakres tematyczny dotyczył ochrony zdrowia pszczół. W związku z organizacją konferencji pojawiła się również potrzeba reakcji na stosowanie przez rolników środków ochrony roślin w godzinach zagrażających bezpośrednio życiu pszczół. Aby akcja informacyjna przyniosła oczekiwany skutek, wydrukowano 200 plakatów i 4000 ulotek. Zostały one umieszczone w urzędach, w których miały szansę dotrzeć do środowiska rolników. Ze środków budżetowych zakupiono również 222 kilogramy węzy, którą przekazano pszczelarzom. 

Piotr Borowiak, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Poznaniu, bardzo pozytywnie ocenił współpracę pszczelarzy z lokalną władzą. Działania takie jak przekazanie węzy, znacząco wpływają na poprawę higieny w ulu, co wpływa również na większą jakość uzyskiwanego miodu. Krzysztof Jarus, przewodniczący Powiatowego Zarządu Kół Pszczelarzy w Gnieźnie, zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Gniezno 24, podał dane liczbowe na temat tej współpracy. Z węzy skorzystało 224 pszczelarzy w regionie. 

Wicestarosta Jerzy Berlik zapowiedział, że władze samorządowe dalej będą wspierały regionalnych pszczelarzy, zachęcając na przykład mieszkańców do zakupu lokalnych produktów pszczelich. 

Opracowano na podstawie:
Gniezno 24, Cenne wsparcie daje słodkie owoce, http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/8725-cenne-wsparcie-daje-slodkie-owoce, data publikacji:2016.10.13, data odczytu: 2016.10.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1144

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.