Portal Pszczelarski

Wizyta pszczelarzy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w przedszkolu 2016

pszczelarstwo świętokrzyskie Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Jadwiga Zapała

Jednym z podstawowych celów istnienia Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy jest poszerzanie wiedzy na temat pszczelarstwa wśród różnych środowisk. Nic więc dziwnego, że kiedy pszczelarzy zaprosiło do siebie lokalne przedszkole, z przyjemnością zorganizowano edukacyjną pogadankę dla najmłodszych.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy, spotkanie z dziećmi odbyło się w przedszkolu przy Zespole Placówek Oświatowych w Zagnańsku (powiat kielecki) 30 września 2016 roku. Prowadziła je Jadwiga Zapała, która jest członkinią wymienionego stowarzyszenia. Zajęcia odbyły się pod hasłem: "Praca pszczelarza i życie w pszczelej rodzinie". Przedszkolaki naocznie mogły się przekonać jak wygląda strój pszczelarza (a nawet go przymierzyć), poznać budowę ula, zobaczyć ramki z woszczyną, a także dotknąć narzędzi, z których na co dzień korzysta pszczelarz. Była to nielada atrakcja. Opowieści zostały wzbogacone o bogatą prezentację multimedialną, której zadaniem było przybliżenie dzieciom wiedzy o pszczołach. Dzieci były żywo zainteresowane nowymi informacjami i chętnie wzięły udział w quizie. Miłe spotkanie zostało podsumowane degustacją lokalnego miodu. Z pewnością do podobnych akcji będzie dochodziło jeszcze niejednokrotnie.

Opracowano na podstawie:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Pszczelarstwo dla przedszkolaków, http://pszczelarzekielce.pl/2016/10/07/pszczelarstwo-dla-przedszkolakow/, data publikacji: 2016.10.07, data odczytu: 2016.10.17.
Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku, Wizyta Pani pszczelarki, https://zszagnansk.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=65, data odczytu: 2016.10.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1249

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Kontrowersje z życia pszczół - zaproszenie na wykład otwarty

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zostań bohaterem pszczół