Portal Pszczelarski

Wizyta pszczelarzy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w przedszkolu 2016

pszczelarstwo świętokrzyskie Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Jadwiga Zapała

Jednym z podstawowych celów istnienia Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy jest poszerzanie wiedzy na temat pszczelarstwa wśród różnych środowisk. Nic więc dziwnego, że kiedy pszczelarzy zaprosiło do siebie lokalne przedszkole, z przyjemnością zorganizowano edukacyjną pogadankę dla najmłodszych.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy, spotkanie z dziećmi odbyło się w przedszkolu przy Zespole Placówek Oświatowych w Zagnańsku (powiat kielecki) 30 września 2016 roku. Prowadziła je Jadwiga Zapała, która jest członkinią wymienionego stowarzyszenia. Zajęcia odbyły się pod hasłem: "Praca pszczelarza i życie w pszczelej rodzinie". Przedszkolaki naocznie mogły się przekonać jak wygląda strój pszczelarza (a nawet go przymierzyć), poznać budowę ula, zobaczyć ramki z woszczyną, a także dotknąć narzędzi, z których na co dzień korzysta pszczelarz. Była to nielada atrakcja. Opowieści zostały wzbogacone o bogatą prezentację multimedialną, której zadaniem było przybliżenie dzieciom wiedzy o pszczołach. Dzieci były żywo zainteresowane nowymi informacjami i chętnie wzięły udział w quizie. Miłe spotkanie zostało podsumowane degustacją lokalnego miodu. Z pewnością do podobnych akcji będzie dochodziło jeszcze niejednokrotnie.

Opracowano na podstawie:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Pszczelarstwo dla przedszkolaków, http://pszczelarzekielce.pl/2016/10/07/pszczelarstwo-dla-przedszkolakow/, data publikacji: 2016.10.07, data odczytu: 2016.10.17.
Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku, Wizyta Pani pszczelarki, https://zszagnansk.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=65, data odczytu: 2016.10.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1072

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Ciasteczka lekko miodowe

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami