Portal Pszczelarski

Wizyta pszczelarzy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w przedszkolu 2016

pszczelarstwo świętokrzyskie Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy Jadwiga Zapała

Jednym z podstawowych celów istnienia Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy jest poszerzanie wiedzy na temat pszczelarstwa wśród różnych środowisk. Nic więc dziwnego, że kiedy pszczelarzy zaprosiło do siebie lokalne przedszkole, z przyjemnością zorganizowano edukacyjną pogadankę dla najmłodszych.

Zgodnie z informacją podaną na stronie internetowej Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy, spotkanie z dziećmi odbyło się w przedszkolu przy Zespole Placówek Oświatowych w Zagnańsku (powiat kielecki) 30 września 2016 roku. Prowadziła je Jadwiga Zapała, która jest członkinią wymienionego stowarzyszenia. Zajęcia odbyły się pod hasłem: "Praca pszczelarza i życie w pszczelej rodzinie". Przedszkolaki naocznie mogły się przekonać jak wygląda strój pszczelarza (a nawet go przymierzyć), poznać budowę ula, zobaczyć ramki z woszczyną, a także dotknąć narzędzi, z których na co dzień korzysta pszczelarz. Była to nielada atrakcja. Opowieści zostały wzbogacone o bogatą prezentację multimedialną, której zadaniem było przybliżenie dzieciom wiedzy o pszczołach. Dzieci były żywo zainteresowane nowymi informacjami i chętnie wzięły udział w quizie. Miłe spotkanie zostało podsumowane degustacją lokalnego miodu. Z pewnością do podobnych akcji będzie dochodziło jeszcze niejednokrotnie.

Opracowano na podstawie:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pszczelarzy, Pszczelarstwo dla przedszkolaków, http://pszczelarzekielce.pl/2016/10/07/pszczelarstwo-dla-przedszkolakow/, data publikacji: 2016.10.07, data odczytu: 2016.10.17.
Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku, Wizyta Pani pszczelarki, https://zszagnansk.edupage.org/text/?text=text/text2&subpage=65, data odczytu: 2016.10.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1389

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Torcik naleśnikowy z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół cau: KPW

Lokalizacja pasieki w świetle prawa

Jaka powinna być dobra podkarmiaczka?

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich