Portal Pszczelarski

Rój pszczół na akacji w Jaworznie 2016

pszczelarstwo śląskie Jaworzno Jaworznickie Koło Pszczelarzy rójka

Nietypową akcję strażaków i miejscowego koła pszczelarzy mogli podziwiać mieszkańcy pewnego miasta na południu Polski. W Jaworznie (województwo śląskie) konieczne okazało się przeniesienie gniazda pszczół, które swoją siedzibę założyły w przestrzeni miejskiej. 

Lokalny portal informacyjny jaw.pl donosi, że owady założyły bardzo nietypowe gniazdo w rejonie dzielnicy Podwale. Pszczelarze orzekli, że tego typu budowa w formie zwisających plastrów przypomina bardziej zachowanie gatunków afrykańskich. Pszczoły swoją siedzibę założyły na niewielkiej akacji, która rośnie tuż obok chodnika. Chociaż owady nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców, ze względu na kruchość drzewa oraz bliską zimę, podjęto decyzję o przeniesieniu pszczół. O sytuacji poinformowała strażaków mieszkanka osiedla. 

Jaworznickie Koło Pszczelarzy oraz wezwani strażacy podjęli się usunięcia i przewiezienia owadów w nowe, tym razem bezpieczne miejsce. Cała akcja wyglądała widowiskowo, ponieważ konieczne okazało się zamknięcie ulicy 3-go Maja na jej czas. Na szczęście wszystko przebiegło sprawnie, a ludzie ani zwierzęta nie ucierpiały. Po zamknięciu owadów, przewieziono je do nowego miejsca wybranego przez Koło Pszczelarzy. 

Opracowano na podstawie:
Jaworznicki Portal Społecznościowy, Dzikie pszczoły na Podwalu, http://www.jaw.pl/2016/10/dzikie-pszczoly-na-podwalu/, data publikacji: 2016.10.16, data odczytu: 2016.10.17.
Ochotnicza Straż Pożarna Długoszyn w Jaworznie, Dzikie pszczoły na Podwalu, http://ospdlugoszyn.jaw.pl/dzikie-pszczoly-podwalu/, data publikacji: 2016.10.16, data odczytu: 2016.10.17.Liczba wyświetleń artykułu: 3380

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.