Portal Pszczelarski

XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo lubelskie relacja z wydarzenia XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie Koło Pszczelarzy w Kraśniku Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli

W niedzielę 2. października odbyły XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy. Impreza przyciągnęła wielu miłośników pszczół z całego regionu województwa lubelskiego oraz Polski. 

Obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika w Kraśniku. Stamtąd miał miejsce przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników na miejsce spotkania w Centrum Kultury i Promocji. O godzinie 11:30 rozpoczęło się oficjalne spotkanie. W jego trakcie nastąpiło uroczyste powitanie gości, a następnie wręczono odznaczenia, wyróżnienia i dyplomy dla najbardziej zasłużonych działaczy. Występowali również zaproszeni na uroczystości goście. 

W takcie Spotkania Pszczelarzy odbyło się również zwiedzanie tematycznej wystawy oraz występ Zespołu Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Miłym urozmaiceniem było losowanie nagród. Odbył się również kiermasz produktów pszczelich oraz sprzętu pszczelarskiego.

Organizatorami tej imprezy byli Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Starosta Kaśnicki, Burmistrz Miasta Kraśnik, Koło Pszczelarzy w Kraśniku, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. 

Opracowano na podstawie:
Telewizja Polska Lublin, Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy, http://lublin.tvp.pl/27182062/wojewodzkie-krasnickie-spotkania-pszczelarzy, data publikacji: 2016.10.02, data odczytu: 2016.10.17.
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie, XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy, http://wzplublin.pl/xxxv-wojewodzkie-krasnickie-spotkanie-pszczelarzy,94.html, data odczytu:2016.10.17.



Liczba wyświetleń artykułu: 2608

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem