Portal Pszczelarski

Film o pszczelarzu hobbyście Czesławie Misiornie

Źródło screena: youtube.com/watch?v=IOFJ4y8HJvQ

pszczelarstwo wielkopolskie film pszczelarski film o pszczelarzu Czesław Misiorna

Gmina Kościan udostępniła film przedstawiający sylwetkę pszczelarza hobbysty Czesława Misiorny. Film należy do cyklu "Ocalić od zapomnienia". 

Portal Kościan.net informuje, że to już trzecie przedsięwzięcie tego typu. Czesław Misiorny ma wieloletnie doświadczenie jako pszczelarz. Jego hobby rozpoczęło się w pasiece dziadka, któremu bohater filmu pomagał. Tam nauczył się podstawowej wiedzy, związanej na przykład z przeprowadzaniem przeglądów w ulach, czy przygotowaniu owadów do zimowli. W 1982 roku, już po śmierci dziadka, przejął opiekę nad pasieką. Ta pasja trwa do dziś i przełożyła się na liczne sukcesy. Obecnie pszczelarz posiada pod swoją opieką 40 rodzin. 

W filmie Czesław Misiorny opowiada o początkach pasji, zdradza tajemnice produkcji miodu i struktury rodzin pszczelich. Nie zabrakło w nim również opowieści o właściwościach miodu i innych produktów pszczelich. Hobbysta wspomina, że pomimo 30-letniej praktyki, każdego roku dowiaduje się o pszczołach czegoś nowego i uczy się praktycznych umiejętności. W filmie nie zabrakło również nieco gorzkich słów na temat masowego wymierania pszczół, związanego z opryskami prowadzonymi przez rolników i wprowadzaniem roślin modyfikowanych genetycznie. 

Opracowano na podstawie:
Kościan.net, Film o pszczelarzu, http://www.koscian.net/Film_o_pszczelarzu,28420.html, data publikacji: 2016.10.11, data odczytu: 2016.10.14.
Gmina Kościan, Ocalić od zapomnienia. Pszczelarstwo – Czesław Misiorny, http://www.gminakoscian.pl/multimedia/85.html, data odczytu:2016.10.14.Liczba wyświetleń artykułu: 4189

Komentarze z forum pszczelarskiego

arek

2016-10-15 10:07:24

Fajna inicjatywa z tymi filmikami w gminie Kościan.

michal-trabka

2016-10-16 12:12:48

Krótki ten film, ale bardzo na plus. Pasja ponad wszystko!

blondynekkrk

2016-10-17 18:21:59

Szkoda, że tak mało takich filmików...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.