Portal Pszczelarski

Film o pszczelarzu hobbyście Czesławie Misiornie

Źródło screena: youtube.com/watch?v=IOFJ4y8HJvQ

pszczelarstwo wielkopolskie film pszczelarski film o pszczelarzu Czesław Misiorna

Gmina Kościan udostępniła film przedstawiający sylwetkę pszczelarza hobbysty Czesława Misiorny. Film należy do cyklu "Ocalić od zapomnienia". 

Portal Kościan.net informuje, że to już trzecie przedsięwzięcie tego typu. Czesław Misiorny ma wieloletnie doświadczenie jako pszczelarz. Jego hobby rozpoczęło się w pasiece dziadka, któremu bohater filmu pomagał. Tam nauczył się podstawowej wiedzy, związanej na przykład z przeprowadzaniem przeglądów w ulach, czy przygotowaniu owadów do zimowli. W 1982 roku, już po śmierci dziadka, przejął opiekę nad pasieką. Ta pasja trwa do dziś i przełożyła się na liczne sukcesy. Obecnie pszczelarz posiada pod swoją opieką 40 rodzin. 

W filmie Czesław Misiorny opowiada o początkach pasji, zdradza tajemnice produkcji miodu i struktury rodzin pszczelich. Nie zabrakło w nim również opowieści o właściwościach miodu i innych produktów pszczelich. Hobbysta wspomina, że pomimo 30-letniej praktyki, każdego roku dowiaduje się o pszczołach czegoś nowego i uczy się praktycznych umiejętności. W filmie nie zabrakło również nieco gorzkich słów na temat masowego wymierania pszczół, związanego z opryskami prowadzonymi przez rolników i wprowadzaniem roślin modyfikowanych genetycznie. 

Opracowano na podstawie:
Kościan.net, Film o pszczelarzu, http://www.koscian.net/Film_o_pszczelarzu,28420.html, data publikacji: 2016.10.11, data odczytu: 2016.10.14.
Gmina Kościan, Ocalić od zapomnienia. Pszczelarstwo – Czesław Misiorny, http://www.gminakoscian.pl/multimedia/85.html, data odczytu:2016.10.14.Liczba wyświetleń artykułu: 4481

Komentarze z forum pszczelarskiego

arek 2016-10-15 10:07:24

Fajna inicjatywa z tymi filmikami w gminie Kościan.

michal-trabka 2016-10-16 12:12:48

Krótki ten film, ale bardzo na plus. Pasja ponad wszystko!

blondynekkrk 2016-10-17 18:21:59

Szkoda, że tak mało takich filmików...  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Chleb z szafranem i miodem

Nan-e qandi

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pszczelarz a faktura VAT RR

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku