Portal Pszczelarski

Lubelszczyzna polskim zagłębiem pszczelarskim

pszczelarstwo lubelskie zagłębie pszczelarskie Lista Produktów Tradycyjnych nadwieprzański miód wielokwiatowy miód wielokwiatowy miód lipowy miód rzepakowy miód rzepakowy z Roztocza miód gryczany miód gryczany z Lubelszczyzny

Wyjątkowo pozytywne informacje płyną z Lubelszczyzny. To właśnie ten region kraju okazuje się być polskim zagłębiem pszczelarskim. 

Zgodnie z informacjami podanymi w dzienniku Rzeczpospolita, w 2015 roku na Lubelszczyźnie swoje gospodarstwa pasieczne zarejestrowało około 6 600 pszczelarzy. Natomiast produkcja miodu wzrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem 2014. Grzegorz Kapusta, piastujący funkcję wicemarszałka województwa lubelskiego podkreśla, że w 2015 roku lubelscy pszczelarze pozyskali aż 3 tysiące ton miodu, co daje im pierwszeństwo pod tym względem w kraju. Pszczelarstwo należy do grona pięciu podstawowych sektorów produkcji zwierzęcej w lubelskim. 

Co ważne, Lubelszczyzna pochwalić się może bogatą tradycją pozyskiwania specyficznych odmian miodu. Wiele spośród nich znajduje się na Liście Produktów Tradycyjnych utworzonej przez ministerstwo rolnictwa. Produkty takie jak nadwieprzański miód wielokwiatowy oraz lipowy, miód rzepakowy z Roztocza, czy miód gryczany z Lubelszczyzny cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. W skład produktów tradycyjnych wchodzą również słodkości wyrabiane na bazie tych miodów, które rozsławiają lokalną gastronomię. Wszyscy mają nadzieję, że to pasmo sukcesów pszczelarskich w tym regionie utrzyma się jak najdłużej. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, Lubelszyzna polskim zagłębiem pszczelarskim, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/lubelszyzna-polskim-zaglebiem-pszczelarskim,135605.html, data publikacji: 2016.10.14, data odczytu: 2016.10.14.
Rzeczpospolita, W krainie miodami płynącej, http://www.rp.pl/Zycie-Lubelszczyzny/310139816-W-krainie-miodami-plynacej.html#ap-1, data publikacji: 2016.10.13, data odczytu: 2016.10.14.Liczba wyświetleń artykułu: 3276

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-15 09:01:12

A myślałem, że Małopolska jest tutaj przodownikiem, a tu niespodzianka... ale miła niespodzianka :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.