Portal Pszczelarski

Targi ogrodnicze Jesień w sadzie i ogrodzie 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podlaskie relacja z wydarzenia Targi ogrodnicze Jesień w sadzie i ogrodzie 2016

Zakończyły się już dwudniowe targi ogrodnicze "Jesień w sadzie i ogrodzie" oraz targi leśne "Las i My" w Szepietowie (województwo podlaskie, powiat wysokomazowiecki). Zgromadziły one miłośników wszelkiego typu zieleni, ogrodników, sadowników i leśników. Nie zabrakło także pszczelarzy, dla których była to okazja do reklamowania i sprzedaży swoich produktów. 

Impreza odbyła się w dniach 8-9 października 2016 r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Agroarena na te dni zamieniła się nie tylko w królestwo roślin, ale nie zabrakło na jej terenie również różnego typu atrakcji dla małych i dużych. Wystąpił zespół folklorystyczny Kalina z Żurobic oraz orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie. Oprócz licznych konkursów, między innymi związanych z najładniejszym stoiskiem wystawienniczym, można było wziąć udział również w wykładach lub skorzystać porad doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i innych. 

Targi zbiegły się w czasie z jesiennymi porządkami w ogrodach. Nic więc dziwnego, że pojawiło się sporo kupujących szukających nasadzeń. Nie zawiedli również pszczelarze. Przygotowane przez nich miody z podlaskich pasiek wzbogacą niejedną spiżarnię przed zbliżającą się zimą. Następne tego typu wydarzenie przewidziano na wiosnę. 

Opracowano na podstawie:
Wrota Podlasia, XXIII Targi Ogrodnicze i IV Targi Leśne w Szepietowie za nami, https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/jesienne-barwy-w-szepietowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.
Białystok Online, Jesień w sadzie i ogrodzie, czyli czas na Targi Ogrodnicze i Leśne, http://www.bialystokonline.pl/jesien-w-sadzie-i-ogrodzie-czyli-czas-na-targi-ogrodnicze-i-lesne,artykul,94225,12,1.html, data publikacji: 2016.10.07, data odczytu: 2016.10.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1108

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

VIII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

VI Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany na 2017 rok

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie