Portal Pszczelarski

XII Podkarpackie Święto Miodu - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XII Podkarpackie Święto Miodu Marek Barzyk Krystyna Pohorecka

W weekend 8-9 października 2016 odbyło się spotkanie pszczelarzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Podkarpackie Święto Miodu odbyło się w Rzeszowie już po raz dwunasty. 

To była doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W trakcie dwudniowych obchodów, które miały miejsce na terenie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, przyznano odznaczenia związkowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pasiekę i najlepszego producenta nalewek i miodów pitnych. Tutaj triumfatorem okazał się Marek Barzyk.
Podkarpackie Święto Miodu było okazją do spróbowania wszelkich odmian miodu, a także nalewek. Profesor Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach z tej okazji wygłosiła wykład na temat chorób pszczół, który przyciągnął szerokie grono słuchaczy. 

W tym rejonie kraju z roku na rok przybywa pszczelarzy. Szacuje się, że w całym województwie jest 4,5 tysiąca pszczelarzy, którzy posiadają łącznie 110 tysięcy rodzin pszczelich, a więc jest to liczba wyższa, niż w innych regionach kraju. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Kiepska dla pszczelarzy wiosna nie przeszkadza w świętowaniu, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50135/kiepska-dla-pszczelarzy-wiosna-nie-przeszkadza-w-swietowaniu, data publikacji: 2016.10.08, data odczytu: 2016.10.13.
Radio Via, Pszczelarze świętowali w Rzeszowie, http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/5247,pszczelarze-swietowali-w-rzeszowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1664

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.