Portal Pszczelarski

XII Podkarpackie Święto Miodu - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XII Podkarpackie Święto Miodu Marek Barzyk Krystyna Pohorecka

W weekend 8-9 października 2016 odbyło się spotkanie pszczelarzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Podkarpackie Święto Miodu odbyło się w Rzeszowie już po raz dwunasty. 

To była doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W trakcie dwudniowych obchodów, które miały miejsce na terenie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, przyznano odznaczenia związkowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pasiekę i najlepszego producenta nalewek i miodów pitnych. Tutaj triumfatorem okazał się Marek Barzyk.
Podkarpackie Święto Miodu było okazją do spróbowania wszelkich odmian miodu, a także nalewek. Profesor Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach z tej okazji wygłosiła wykład na temat chorób pszczół, który przyciągnął szerokie grono słuchaczy. 

W tym rejonie kraju z roku na rok przybywa pszczelarzy. Szacuje się, że w całym województwie jest 4,5 tysiąca pszczelarzy, którzy posiadają łącznie 110 tysięcy rodzin pszczelich, a więc jest to liczba wyższa, niż w innych regionach kraju. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Kiepska dla pszczelarzy wiosna nie przeszkadza w świętowaniu, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50135/kiepska-dla-pszczelarzy-wiosna-nie-przeszkadza-w-swietowaniu, data publikacji: 2016.10.08, data odczytu: 2016.10.13.
Radio Via, Pszczelarze świętowali w Rzeszowie, http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/5247,pszczelarze-swietowali-w-rzeszowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.



Liczba wyświetleń artykułu: 1965

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę