Portal Pszczelarski

XII Podkarpackie Święto Miodu - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XII Podkarpackie Święto Miodu Marek Barzyk Krystyna Pohorecka

W weekend 8-9 października 2016 odbyło się spotkanie pszczelarzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Podkarpackie Święto Miodu odbyło się w Rzeszowie już po raz dwunasty. 

To była doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W trakcie dwudniowych obchodów, które miały miejsce na terenie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, przyznano odznaczenia związkowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pasiekę i najlepszego producenta nalewek i miodów pitnych. Tutaj triumfatorem okazał się Marek Barzyk.
Podkarpackie Święto Miodu było okazją do spróbowania wszelkich odmian miodu, a także nalewek. Profesor Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach z tej okazji wygłosiła wykład na temat chorób pszczół, który przyciągnął szerokie grono słuchaczy. 

W tym rejonie kraju z roku na rok przybywa pszczelarzy. Szacuje się, że w całym województwie jest 4,5 tysiąca pszczelarzy, którzy posiadają łącznie 110 tysięcy rodzin pszczelich, a więc jest to liczba wyższa, niż w innych regionach kraju. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Kiepska dla pszczelarzy wiosna nie przeszkadza w świętowaniu, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50135/kiepska-dla-pszczelarzy-wiosna-nie-przeszkadza-w-swietowaniu, data publikacji: 2016.10.08, data odczytu: 2016.10.13.
Radio Via, Pszczelarze świętowali w Rzeszowie, http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/5247,pszczelarze-swietowali-w-rzeszowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.Liczba wyświetleń artykułu: 1789

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym