Portal Pszczelarski

XII Podkarpackie Święto Miodu - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XII Podkarpackie Święto Miodu Marek Barzyk Krystyna Pohorecka

W weekend 8-9 października 2016 odbyło się spotkanie pszczelarzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Podkarpackie Święto Miodu odbyło się w Rzeszowie już po raz dwunasty. 

To była doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W trakcie dwudniowych obchodów, które miały miejsce na terenie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, przyznano odznaczenia związkowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pasiekę i najlepszego producenta nalewek i miodów pitnych. Tutaj triumfatorem okazał się Marek Barzyk.
Podkarpackie Święto Miodu było okazją do spróbowania wszelkich odmian miodu, a także nalewek. Profesor Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach z tej okazji wygłosiła wykład na temat chorób pszczół, który przyciągnął szerokie grono słuchaczy. 

W tym rejonie kraju z roku na rok przybywa pszczelarzy. Szacuje się, że w całym województwie jest 4,5 tysiąca pszczelarzy, którzy posiadają łącznie 110 tysięcy rodzin pszczelich, a więc jest to liczba wyższa, niż w innych regionach kraju. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Kiepska dla pszczelarzy wiosna nie przeszkadza w świętowaniu, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50135/kiepska-dla-pszczelarzy-wiosna-nie-przeszkadza-w-swietowaniu, data publikacji: 2016.10.08, data odczytu: 2016.10.13.
Radio Via, Pszczelarze świętowali w Rzeszowie, http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/5247,pszczelarze-swietowali-w-rzeszowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.



Liczba wyświetleń artykułu: 2393

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Facebook dla pszczelarzy - jakie niesie korzyści?

Odnaleziono złodziei 4 uli z Wielkich Oczu

Kwalifikacyjny kurs pszczelarski w Płocku 2021

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Varroa destructor - obowiązki pszczelarza

Chaber górski – roślina miododajna

Wrzos zwyczajny – roślina miododajna

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym