Portal Pszczelarski

XII Podkarpackie Święto Miodu - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia XII Podkarpackie Święto Miodu Marek Barzyk Krystyna Pohorecka

W weekend 8-9 października 2016 odbyło się spotkanie pszczelarzy z terenu całego województwa podkarpackiego. Podkarpackie Święto Miodu odbyło się w Rzeszowie już po raz dwunasty. 

To była doskonała okazja do spotkania i wymiany doświadczeń. W trakcie dwudniowych obchodów, które miały miejsce na terenie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, przyznano odznaczenia związkowe, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepszą pasiekę i najlepszego producenta nalewek i miodów pitnych. Tutaj triumfatorem okazał się Marek Barzyk.
Podkarpackie Święto Miodu było okazją do spróbowania wszelkich odmian miodu, a także nalewek. Profesor Krystyna Pohorecka z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach z tej okazji wygłosiła wykład na temat chorób pszczół, który przyciągnął szerokie grono słuchaczy. 

W tym rejonie kraju z roku na rok przybywa pszczelarzy. Szacuje się, że w całym województwie jest 4,5 tysiąca pszczelarzy, którzy posiadają łącznie 110 tysięcy rodzin pszczelich, a więc jest to liczba wyższa, niż w innych regionach kraju. 

Opracowano na podstawie:
Radio Rzeszów, Kiepska dla pszczelarzy wiosna nie przeszkadza w świętowaniu, http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/50135/kiepska-dla-pszczelarzy-wiosna-nie-przeszkadza-w-swietowaniu, data publikacji: 2016.10.08, data odczytu: 2016.10.13.
Radio Via, Pszczelarze świętowali w Rzeszowie, http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/informacje-lokalne/5247,pszczelarze-swietowali-w-rzeszowie.html, data publikacji: 2016.10.10, data odczytu: 2016.10.13.Liczba wyświetleń artykułu: 2209

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Serniczki z malinami i miodem

Puchowa owsianka na różanym mleku

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ser twarogowy z miodem i orzechami