Portal Pszczelarski

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - na DVD i Blu-Ray

Łowcy Miodu Łowcy Miodu Na ratunek pszczołom film o pszczołach film pszczelarski Krystian Matysek Magdalena Popławska Kamil Baj Adam Kolator Maria Gembala Jerzy Woyke

Pierwszy polski pełnometrażowy i wysokobudżetowy film przyrodniczy, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół, czyli Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom, już 19 października 2016 r. będzie mieć swoją premierę na DVD, a 8 dni później, tj. 27. października 2016 r., również i na Blu-Ray!

Łowcy Miodu to film dokumentalny autorstwa Krystiana Matyska, w którym znana aktorka (Magdalena Popławka) wraz z ekipą filmową, podąża poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na bardzo trudne pytanie: Czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? W filmie przedstawionych jest kilka historii, które mają zobrazować widzowi świat pszczół, sposoby pszczelarzenia i zagrożenia z tym związane. Dzięki temu można poznać przedsięwzięcia podejmowane przez nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych oraz nepalskich kontynuatorów starodawnych tradycji zbierackich.

Wśród person występujących w filmie Krystiana Matyska są m.in. aktywiści działajacy na rzecz pszczół, a wśród nich: Kamil Baj (pracownik korporacji zajmujący się ok. 100 rodzin pszczelich w Warszawie, Trójmieście i Katowicach), Adam Kolator (leśnik, bartnik z Puszczy Augustowskiej) oraz Maria Gembala (hodowca matek pszczelich). 

Dzięki wykorzystaniu w fimie specjalistycznej kamery Phantom, umożliwiającej krecenie nawet 500.000 klatek na sekundę, widzowie mają możliwość zapoznać się z pracą pszczół wewnątrz i na zewnątrz ula, ukazując doskonale zorganizowaną i silnie zhierarchizowaną pszczelą społeczność.

"Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom" na płytach DVD i Blu-Ray zawierają niepublikowane w kinach dodatki: dwuminutową wypowiedź profesora Jerzego Woyke, dwuminutowy film wyjaśniający kim jest bartnik oraz dziesięciominutową prezentację na temat bartnictwa.

Przedsprzedaż filmu odbywa się w sklepie dystrybutora: www.sklep.mayfly.pl

Więcej informacji na temat jego dystrybucji w Polsce można uzyskać pod tym adresem:

Mayfly
ul. Wawelska 60/97,
02-034 Warszawa
Tel.: 22 822 90 96
Tel. kom.: 507 109 266
E-mail: piotr_tyranski@mayfly.pl

Zobacz również:

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - film pszczelarski

Zielony Oskar dla filmu Łowcy Miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3466

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2016-10-10 20:24:19

Potwierdzam, kto nie widział ten trąba :)

michal1972 2016-10-12 19:31:16

Jeżeli się nie mylę to ten film można było wczoraj oglądnąć na TVP2. Ja niestety przeoczyłem.

wowosowa 2016-11-04 21:58:37

Można zobaczyć na cda.pl

blondynekkrk 2016-11-05 13:38:28

Potwierdzam to co napisał wowosowa :) Film jest dostępny pod tym linkiem: http://www.cda.pl/video/1066705fa

factis 2016-11-06 12:30:40

I tak twórcy tracą pieniądze, ale jak niektóre wartościowe pozycje są niedostępne w Polsce no to się nie dziwię, że ludzie kombinują.

tulipan 2016-11-08 17:53:20

ten film powinien być emitowany o godz 20 żeby mogli go obejżeć rolnicy może by coś do nich dotarło  Współpracują z portalem:

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie