Portal Pszczelarski

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - na DVD i Blu-Ray

Łowcy Miodu Łowcy Miodu Na ratunek pszczołom film o pszczołach film pszczelarski Krystian Matysek Magdalena Popławska Kamil Baj Adam Kolator Maria Gembala Jerzy Woyke

Pierwszy polski pełnometrażowy i wysokobudżetowy film przyrodniczy, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół, czyli Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom, już 19 października 2016 r. będzie mieć swoją premierę na DVD, a 8 dni później, tj. 27. października 2016 r., również i na Blu-Ray!

Łowcy Miodu to film dokumentalny autorstwa Krystiana Matyska, w którym znana aktorka (Magdalena Popławka) wraz z ekipą filmową, podąża poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na bardzo trudne pytanie: Czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? W filmie przedstawionych jest kilka historii, które mają zobrazować widzowi świat pszczół, sposoby pszczelarzenia i zagrożenia z tym związane. Dzięki temu można poznać przedsięwzięcia podejmowane przez nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych oraz nepalskich kontynuatorów starodawnych tradycji zbierackich.

Wśród person występujących w filmie Krystiana Matyska są m.in. aktywiści działajacy na rzecz pszczół, a wśród nich: Kamil Baj (pracownik korporacji zajmujący się ok. 100 rodzin pszczelich w Warszawie, Trójmieście i Katowicach), Adam Kolator (leśnik, bartnik z Puszczy Augustowskiej) oraz Maria Gembala (hodowca matek pszczelich). 

Dzięki wykorzystaniu w fimie specjalistycznej kamery Phantom, umożliwiającej krecenie nawet 500.000 klatek na sekundę, widzowie mają możliwość zapoznać się z pracą pszczół wewnątrz i na zewnątrz ula, ukazując doskonale zorganizowaną i silnie zhierarchizowaną pszczelą społeczność.

"Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom" na płytach DVD i Blu-Ray zawierają niepublikowane w kinach dodatki: dwuminutową wypowiedź profesora Jerzego Woyke, dwuminutowy film wyjaśniający kim jest bartnik oraz dziesięciominutową prezentację na temat bartnictwa.

Przedsprzedaż filmu odbywa się w sklepie dystrybutora: www.sklep.mayfly.pl

Więcej informacji na temat jego dystrybucji w Polsce można uzyskać pod tym adresem:

Mayfly
ul. Wawelska 60/97,
02-034 Warszawa
Tel.: 22 822 90 96
Tel. kom.: 507 109 266
E-mail: piotr_tyranski@mayfly.pl

Zobacz również:

Łowcy Miodu: Na ratunek pszczołom - film pszczelarski

Zielony Oskar dla filmu Łowcy Miodu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3144

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-10 20:24:19

Potwierdzam, kto nie widział ten trąba :)

michal1972

2016-10-12 19:31:16

Jeżeli się nie mylę to ten film można było wczoraj oglądnąć na TVP2. Ja niestety przeoczyłem.

wowosowa

2016-11-04 21:58:37

Można zobaczyć na cda.pl

blondynekkrk

2016-11-05 13:38:28

Potwierdzam to co napisał wowosowa :) Film jest dostępny pod tym linkiem: http://www.cda.pl/video/1066705fa

factis

2016-11-06 12:30:40

I tak twórcy tracą pieniądze, ale jak niektóre wartościowe pozycje są niedostępne w Polsce no to się nie dziwię, że ludzie kombinują.

tulipan

2016-11-08 17:53:20

ten film powinien być emitowany o godz 20 żeby mogli go obejżeć rolnicy może by coś do nich dotarło

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.