Portal Pszczelarski

Warsztaty miodowe w Sederdzicach 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo mazowieckie Seredzice relacja z wydarzenia Mazowiecka Kuźnia Smaków Łukasz Murawski Pasieka Murawscy Warsztaty miodowe w Sederdzicach 2016 Warsztaty miodowe w Sederdzicach

W Seredzicach (gmina Iłża, województwo mazowieckie) odbyły się warsztaty związane z produkcją miodu. Ich uczestnicy mogli poznać wiele związanych z nią tajników. 

Informacje przekazane przez Iłża serwis mówią, iż warsztaty poprowadził Łukasz Murawski z Pasieki Murawscy, która jest lokalnym liderem pod względem prężności działania i liczby otrzymanych przez nią nagród. Druga część spotkania poświęcona była warsztatom kulinarnym prowadzonym przez Elżbietę Bień. 

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu "Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych" realizowanych w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ma on na celu z jednej strony promocję lokalnych produktów spożywczych, a z drugiej – rozwój mieszkańców obszarów wiejskich, którzy chcieliby rozpocząć pozarolniczą działalność związaną z produkcją zdrowej żywności.

W ramach zajęć oprócz poznawania technik związanych z pozyskiwaniem miodu, uczestnicy mogą również dowiedzieć się czegoś więcej na temat na przykład serowarstwa. 

Opracowano na podstawie:
Wspólnytrakt.pl, Warsztaty w Seredzicach i Gębarzowie, http://www.wspolnytrakt.pl/aktualnosci/warsztaty-w-seredzicach-i-gebarzowie/, data publikacji: 2016.10.06, data odczytu: 2016.10.07.
Iłża serwis, Warsztaty w Seredzicach i Gębarzowie, http://www.ilza.com.pl/ilza_com,79,aktualnosci,4,2269,warsztatywseredzicachigbarzowie,0, data publikacji: 2016.10.06, data odczytu: 2016.10.07.Liczba wyświetleń artykułu: 1206

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Co to są inwerty?

Ciasto cukrowe oraz ciasto miodowo-cukrowe - zalety

Głóg pięcioszyjkowy – roślina miododajna

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim