Portal Pszczelarski

Małopolskie Targi Żywności w Krakowie 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia Małopolskie Targi Żywności w Krakowie 2016 Małopolskie Targi Żywności w Krakowie

W weekend 1-2 października 2016 w Krakowie odbywały się Małopolskie Targi Żywności "Zasmakuj z Uniwersytetem Rolniczym". Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników zdrowej żywności i naturalnych produktów. Szacuje się, że przybyło ponad tysiąc krakowian i turystów. 

Zgodnie z danymi podanymi przez portal Gazety Krakowskiej Strefa Agro, wydarzenie przyciągnęło pięćdziesięciu małopolskich producentów żywności. Swoje stoiska posiadali także lokalni pszczelarze. Ich asortyment cieszył się szczególnym zainteresowaniem, chociaż ceny w trakcie targów nie należały do najniższych. Klienci i tak cieszyli się, że mają możliwość zakupu lokalnych sprawdzonych miodów i innych produktów, i nie muszą samodzielnie szukać dostawców. 

Uwagę zwiedzających przykuwały liczne atrakcje, na przykład przejażdżki na kucyku, w przypadku najmłodszych oraz prezentacja zwierząt gospodarczych. Nie zabrakło także licznych konkursów oraz poważnych wykładów na temat zdrowego sposobu odżywiania się. Prowadzącym został krakowski kabareciarz Adam Grzanka, który prezentował humorystyczne skecze, poprawiając nastrój wszystkim kupującym. Impreza miała miejsce na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy ulicy Balickiej. 

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, „Zasmakuj z UR” czyli Małopolskie Targi Żywności, http://www.strefaagro.gazetakrakowska.pl/galeria/zasmakuj-z-ur-czyli-malopolskie-targi-zywnosci, data publikacji: 2016.10.02, data odczytu: 2016.10.07.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, III Małopolskie Targi Żywności, http://ur.krakow.pl/wiadomosci.html/4721, data publikacji: 2016. 10.01, data odczytu: 2016.10.07.Liczba wyświetleń artykułu: 1149

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Projekt Bzykająca Przyczepka