Portal Pszczelarski

Siedleckie Targi Miodu 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo mazowieckie targi pszczelarskie relacja z wydarzenia Siedleckie Targi Miodu 2016 Siedleckie Targi Miodu Podlaskie Koło Pszczelarzu Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach

W niedzielę, 25 września 2016 roku, odbyły się Siedleckie Targi Miodu. Osoby, które przybyły na tę imprezę, miały okazję do skorzystania z wielu atrakcji, w tym degustacji lokalnych miodów. 

Portal Podlasie24 poinformował, że targi odbyły się na terenie przylegającym do lokalnego Amfiteatru. Miłośników miodu zaprosiło Podlaskie Koło Pszczelarzy, Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce. Targi rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w intencji pszczelarzy w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Siedlcach. Następnym punktem programu był kiermasz, połączony z prezentacją pasiek i sprzętu pszczelarskiego oraz występy artystyczne. W tym czasie osoby zainteresowane mogły zakupić zarówno miód, jak i inne produkty pszczele, a także skorzystać z porad pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

Dzięki sprzyjającej pogodzie, siedleckie targi przyciągnęły wielu zwiedzających, którzy chętnie kupowali oferowane przez pszczelarzy produkty. Miodu, pomimo że w tym roku z powodu niesprzyjającej pogody udało się go zebrać mniej, nie zabrakło dla żadnego chętnego. Impreza była również okazją do wręczenia nagród, w tym najwyższego wyróżnienia – statuetki im. Ks. Dra Jana Dzierżona. 

Opracowano na podstawie:
Podlasie24, Siedleckie Targi Miodu /ZAPROSZENIE/, http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/siedleckie-targi-miodu-/zaproszenie/-1dc01.html, data publikacji:2016.09.08, data odczytu: 2016.10.06.
Profil Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach na portalu Facebook, https://www.facebook.com/rzpsiedlce/Liczba wyświetleń artykułu: 1439

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy