Portal Pszczelarski

Laline Paull Rój - książka dla pszczelarzy

Źródło informacji i zdjęć: materiały otrzymane od Wydawnictwa

książka dla pszczelarzy Laline Paull rój Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Podporządkowanie. Posłuszeństwo. Służba. Tak w skrócie można opowiedzieć codzienność pszczoły. Ale czy faktycznie tak jest? Laline Paull, autorka książki pt. "Rój", przedstawia życie pszczół z punktu widzenia jednej z nich.

A co przeciętny Polak wie o pszczołach? Posłuchajmy:

Wydawca książki (Wydawnictwo Prószyński i S-ka) opisuje ją w następujący sposób:

"Poznajcie Florę. Flora jest obowiązkowa i sumienna, w pełni oddana pracy na rzecz wspólnoty. Kocha swe siostry i braci, a nade wszystko Królową. Flora jest zdolna i silna. Ma numer 717 i jest pszczołą. Flora nie pyta, Flora ślepo wykonuje rozkazy. Do czasu...

Flora 717 to twarda sztuka. Wywodząca się z rodu sprzątaczek, najniższej warstwy totalitarnej społeczności ula, dla Królowej gotowa jest na każde poświęcenie. Wychodzi cało z wewnętrznych pogromów, czystek religijnych i przerażających napaści drapieżnych os. Z każdym aktem odwagi zyskuje coraz mocniejszą pozycję, dzięki czemu poznaje ukrytych wrogów oraz mroczne tajemnice ula. Istnieje jednak coś silniejszego nad oddanie i posłuszeństwo czyli naczelną zasadę rządzącą życiem wszystkich pszczelich sióstr. To własne dziecko... Żarliwa i - wszystkim poza Królową - bezwzględnie zakazana matczyna miłość sprawi, że Flora złamie najświętsze ze wszystkich praw..."

Prawda, że zapowiada się ciekawie? Ci, którzy zapoznali się z książką przed jej premierą, wypowiadają się o niej w następujący sposób:

"Przedziwna, barwna książka, przekonujący portret sposobu myślenia pszczoły i roju pszczelego. To właśnie odróżnia ludzi od innych zwierząt: wyobraźnia pozwala nam wykreować pełny, wiarygodny świat całkowicie odmienny od naszego." - Tracy Chevalier

"Niewiele powieści dostarcza czytelnikowi tak niepowtarzalnych przeżyć. Szum wokół tej książki i jej znakomitej autorki jest w pełni zrozumiały." - New York Times

"Pasjonująca opowieść, połączenie baśni o Kopciuszku i legend arturiańskich, z efektownymi keatsowskimi przymiotnikami na okrasę." - Margaret Atwood

"Jest to pięknie napisana i niezwykła książka, która z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie, nie tylko dlatego, że jej bohaterami są - tak, to nie pomyłka - pszczoły... Świat widziany okiem pszczoły potrafi być fascynujący... Śmiała i oryginalna opowieść, która obnaża nasze zbrodnie przeciwko środowisku i pozwala poznać złożony pszczeli świat od wewnątrz. Czytając ostatnie strony w ogródku, złapałam się na tym, że obserwuję prawdziwą pszczołę z mieszanką podziwu, ciekawości i współczucia... Każda książka, która zmienia nasz sposób postrzegania świata, bez wątpienia zasługuje na to, żeby odnieść sukces." - Sunday Times

Tytuł: Rój
Autor: Laline Paull 
Stron: 384
Format: 130x200
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-8069-452-1 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2016

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2175

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-10-05 19:49:31

O, a ja o tej książce nie słyszałem. W sumie fajny pomysł na to, żeby przedstawić życie pszczół z punktu widzenia jednej z nich. Szkoda tylko, że książka kosztuje 36 zł... W sumie gdyby kosztowała mniej to bym ją nabył już teraz, a tak to trzeba sobie będzie sprawić prezent pod choinkę...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.