Portal Pszczelarski

Podkarpackie miodobranie 2016

pszczelarstwo podkarpackie miodobranie 2016 miodobranie na Podkarpaciu 2016 Tadeusz Dylon Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie miód ze spadzi iglastej miód wrzosowy

Ciąg dalszy informacji na temat zbiorów miodów na Podkarpaciu. Wcześniejsze przypuszczenia okazały się słuszne i pszczelarze zebrali zdecydowanie mniejsze ilości miodów, niż zwykle. 

Zgodnie z informacjami jakie przekazała Polska Agencja Prasowa po rozmowie z Tadeuszem Dylonem, prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, tegoroczne zbiory to średnio trzynaście kilogramów miodu z jednego ula. Ten wynik jest słabszy o dziesięć kilogramów od swojego zeszłorocznego odpowiednika. Jest więc gorzej, niż myśleli pszczelarze. 

Średnio z jednego ula udało się uzyskać dziewięć kilogramów miodu ze spadzi iglastej oraz z wrzosu. To właśnie te zbiory nieco poprawiły statystyki, inaczej byłoby jeszcze gorzej. To jednak jest również niezadowalający wynik, ponieważ zgodnie z informacjami podanymi przez Tadeusza Dylona, w 2015 roku w tym regionie zbierano aż 35 kilogramów miodu spadziowego. Siedem kilogramów z jednego ula to wynik rzepaku, sześć kilogramów – z miodów wielokwiatowych oraz po pięć kilogramów z lipy i akacji. Takie rezultaty nie mogą nikogo napawać optymizmem. Pozostaje jedynie pocieszenie się dobrą jakością uzyskanych zbiorów. 

Na Podkarpaciu hodowanych jest około 110 tysięcy rodzin pszczelich. Liczba pszczelarzy wynosi 4,5 tysiąca. Ten region wytwarza około czterdziestu procent miodu ze spadzi iglastej w kraju. 

Opracowano na podstawie:
Portal Spożywczy, Podkarpackie: Słaby sezon pszczelarzy. Tylko 13 kg miodu z ula, http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/podkarpackie-slaby-sezon-pszczelarzy-tylko-13-kg-miodu-z-ula,135169.html, data publikacji: 2016.10.05, data odczytu: 2016.10.05.

Zobacz również:

Miodobranie na Podkarpaciu 2016Liczba wyświetleń artykułu: 1507

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.