Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska wykłady pszczelarskie pszczelarstwo warmińsko-mazurskie październik 2016 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej

Właśnie trwa kolejne wydarzenie edukacyjne dotyczące bezpośrednio pszczelarstwa. Tym razem Galeria Warmińska w Olsztynie zaprasza na wystawę interaktywną poświęconą życiu pszczół. 

Gazeta Wyborcza Olsztyn informuje, że wystawa potrwa od 1 do 9 października. Od poniedziałku do piątku o godzinie 11 i 13 odbywają się wykłady przeznaczone dla uczniów szkół. Michał Tur, który pełni rolę dyrektora Galerii Warmińskiej uważa, że lekcje w których pierwsze skrzypce odgrywają pszczoły, są z pewnością fascynującym przeżyciem dla dzieci. Do wykładów włączane są elementy warsztatowe. Dzięki nim uczniowie poznają rodzaje miododajnych roślin i gatunki miodów, a także dowiedzą się wiele na temat życia pszczół. 

W trakcie weekendów pszczela wystawa otwiera swoje podwoje również przed dorosłymi. Od godziny 12 do 19 można skorzystać z szeregu aktywności przygotowanych dla całych rodzin. Dzieci mogą skorzystać w tym czasie z oferty warsztatów plastycznych, natomiast rodzice z pewnością z zainteresowaniem sprawdzą na własne oczy jak odsklepuje się plastry i odwirowuje miód. W trakcie tego wydarzenia nie brakuje degustacji, a zapasy miodu można uzupełnić przed zimą dzięki skorzystaniu z rabatu wysokości 50% na zakupy. To gratka dla osób zainteresowanych sprawdzeniem na żywo, jak wyglądają pszczoły i ich praca (dzięki pokazowej ramce), a także dla miłośników apiterapii, ponieważ na wystawie znalazł się także ul inhalacyjny. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Olsztyn, Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej, http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,108801,20751637,pszczele-opowiesci-w-galerii-warminskiej-czyli-pszczola-w-roli.html, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.10.05.
Galeria Warmińska, Pszczoła w roli głównej, http://www.galeria-warminska.pl/pl/wydarzenie/pszczola-w-roli-glownej, data odczytu: 2016.10.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1307

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Zimowy torcik z żurawiną i kremem z białej czekolady

Torcik naleśnikowy z miodem

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Domowa musztarda z miodem