Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska wykłady pszczelarskie pszczelarstwo warmińsko-mazurskie październik 2016 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej

Właśnie trwa kolejne wydarzenie edukacyjne dotyczące bezpośrednio pszczelarstwa. Tym razem Galeria Warmińska w Olsztynie zaprasza na wystawę interaktywną poświęconą życiu pszczół. 

Gazeta Wyborcza Olsztyn informuje, że wystawa potrwa od 1 do 9 października. Od poniedziałku do piątku o godzinie 11 i 13 odbywają się wykłady przeznaczone dla uczniów szkół. Michał Tur, który pełni rolę dyrektora Galerii Warmińskiej uważa, że lekcje w których pierwsze skrzypce odgrywają pszczoły, są z pewnością fascynującym przeżyciem dla dzieci. Do wykładów włączane są elementy warsztatowe. Dzięki nim uczniowie poznają rodzaje miododajnych roślin i gatunki miodów, a także dowiedzą się wiele na temat życia pszczół. 

W trakcie weekendów pszczela wystawa otwiera swoje podwoje również przed dorosłymi. Od godziny 12 do 19 można skorzystać z szeregu aktywności przygotowanych dla całych rodzin. Dzieci mogą skorzystać w tym czasie z oferty warsztatów plastycznych, natomiast rodzice z pewnością z zainteresowaniem sprawdzą na własne oczy jak odsklepuje się plastry i odwirowuje miód. W trakcie tego wydarzenia nie brakuje degustacji, a zapasy miodu można uzupełnić przed zimą dzięki skorzystaniu z rabatu wysokości 50% na zakupy. To gratka dla osób zainteresowanych sprawdzeniem na żywo, jak wyglądają pszczoły i ich praca (dzięki pokazowej ramce), a także dla miłośników apiterapii, ponieważ na wystawie znalazł się także ul inhalacyjny. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Olsztyn, Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej, http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,108801,20751637,pszczele-opowiesci-w-galerii-warminskiej-czyli-pszczola-w-roli.html, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.10.05.
Galeria Warmińska, Pszczoła w roli głównej, http://www.galeria-warminska.pl/pl/wydarzenie/pszczola-w-roli-glownej, data odczytu: 2016.10.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1442

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Słodka sałatka z kurczakiem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie