Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska wykłady pszczelarskie pszczelarstwo warmińsko-mazurskie październik 2016 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej

Właśnie trwa kolejne wydarzenie edukacyjne dotyczące bezpośrednio pszczelarstwa. Tym razem Galeria Warmińska w Olsztynie zaprasza na wystawę interaktywną poświęconą życiu pszczół. 

Gazeta Wyborcza Olsztyn informuje, że wystawa potrwa od 1 do 9 października. Od poniedziałku do piątku o godzinie 11 i 13 odbywają się wykłady przeznaczone dla uczniów szkół. Michał Tur, który pełni rolę dyrektora Galerii Warmińskiej uważa, że lekcje w których pierwsze skrzypce odgrywają pszczoły, są z pewnością fascynującym przeżyciem dla dzieci. Do wykładów włączane są elementy warsztatowe. Dzięki nim uczniowie poznają rodzaje miododajnych roślin i gatunki miodów, a także dowiedzą się wiele na temat życia pszczół. 

W trakcie weekendów pszczela wystawa otwiera swoje podwoje również przed dorosłymi. Od godziny 12 do 19 można skorzystać z szeregu aktywności przygotowanych dla całych rodzin. Dzieci mogą skorzystać w tym czasie z oferty warsztatów plastycznych, natomiast rodzice z pewnością z zainteresowaniem sprawdzą na własne oczy jak odsklepuje się plastry i odwirowuje miód. W trakcie tego wydarzenia nie brakuje degustacji, a zapasy miodu można uzupełnić przed zimą dzięki skorzystaniu z rabatu wysokości 50% na zakupy. To gratka dla osób zainteresowanych sprawdzeniem na żywo, jak wyglądają pszczoły i ich praca (dzięki pokazowej ramce), a także dla miłośników apiterapii, ponieważ na wystawie znalazł się także ul inhalacyjny. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Olsztyn, Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej, http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,108801,20751637,pszczele-opowiesci-w-galerii-warminskiej-czyli-pszczola-w-roli.html, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.10.05.
Galeria Warmińska, Pszczoła w roli głównej, http://www.galeria-warminska.pl/pl/wydarzenie/pszczola-w-roli-glownej, data odczytu: 2016.10.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1397

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych