Portal Pszczelarski

Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016

wydarzenie pszczelarskie wystawa pszczelarska wykłady pszczelarskie pszczelarstwo warmińsko-mazurskie październik 2016 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej 2016 Wystawa pszczelarska w Galerii Warmińskiej

Właśnie trwa kolejne wydarzenie edukacyjne dotyczące bezpośrednio pszczelarstwa. Tym razem Galeria Warmińska w Olsztynie zaprasza na wystawę interaktywną poświęconą życiu pszczół. 

Gazeta Wyborcza Olsztyn informuje, że wystawa potrwa od 1 do 9 października. Od poniedziałku do piątku o godzinie 11 i 13 odbywają się wykłady przeznaczone dla uczniów szkół. Michał Tur, który pełni rolę dyrektora Galerii Warmińskiej uważa, że lekcje w których pierwsze skrzypce odgrywają pszczoły, są z pewnością fascynującym przeżyciem dla dzieci. Do wykładów włączane są elementy warsztatowe. Dzięki nim uczniowie poznają rodzaje miododajnych roślin i gatunki miodów, a także dowiedzą się wiele na temat życia pszczół. 

W trakcie weekendów pszczela wystawa otwiera swoje podwoje również przed dorosłymi. Od godziny 12 do 19 można skorzystać z szeregu aktywności przygotowanych dla całych rodzin. Dzieci mogą skorzystać w tym czasie z oferty warsztatów plastycznych, natomiast rodzice z pewnością z zainteresowaniem sprawdzą na własne oczy jak odsklepuje się plastry i odwirowuje miód. W trakcie tego wydarzenia nie brakuje degustacji, a zapasy miodu można uzupełnić przed zimą dzięki skorzystaniu z rabatu wysokości 50% na zakupy. To gratka dla osób zainteresowanych sprawdzeniem na żywo, jak wyglądają pszczoły i ich praca (dzięki pokazowej ramce), a także dla miłośników apiterapii, ponieważ na wystawie znalazł się także ul inhalacyjny. 

Opracowano na podstawie:
Gazeta Wyborcza Olsztyn, Pszczele opowieści w Galerii Warmińskiej czyli Pszczoła w roli głównej, http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,108801,20751637,pszczele-opowiesci-w-galerii-warminskiej-czyli-pszczola-w-roli.html, data publikacji: 2016.09.27, data odczytu: 2016.10.05.
Galeria Warmińska, Pszczoła w roli głównej, http://www.galeria-warminska.pl/pl/wydarzenie/pszczola-w-roli-glownej, data odczytu: 2016.10.05.Liczba wyświetleń artykułu: 1622

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową