Portal Pszczelarski

Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 Pasieka Malwa Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej Beskidzki Związek Pszczelarzy Bartnik Krzysztof Zych Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

1 października 2016 r. pszczelarze z Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej spotkali się na wspólnym "prażonym". Spotkanie odbyło się  w pasiece Malwa w Grojcu koło Oświęcimia, której właścicielem jest Krzysztof Zych.

Pszczelarzy zaszczycili swą obecnością: okoliczni sołtysi, starosta oświęcimski  i wiceprezydent miasta Oświęcim, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat z małżonką, prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik z Bielska-Białej Andrzej Walewski, miejscowy proboszcz ks. Józef Zborek, ks. Marek Kręcioch z Kobiernic oraz przedstawiciele kół pszczelarskich z Bojszów, Porąbki, Starej Wsi, Jawiszowic, Pszczyny i Czechowic-Dziedzic.

Już kilkakrotnie uczestniczyłem w tej imprezie, ale zawsze  jestem pod wrażeniem jej  wyjątkowej atmosfery. To wyjątkowa okazja spotkania wyjątkowych ludzi, jak również sposobność do podzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami z minionego sezonu. Przy ciepłej pogodzie biesiadowano do zmroku przy przepysznych prażonkach i wyśmienitej miodówce.

Dziękując gospodarzom za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, życzę jednocześnie spokojnej zimowli dla ich podopiecznych!

Zobacz również:

Jesienne spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 (galeria zdjęć)Liczba wyświetleń artykułu: 1903

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Kaczka po mazursku

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę