Portal Pszczelarski

Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 Pasieka Malwa Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej Beskidzki Związek Pszczelarzy Bartnik Krzysztof Zych Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

1 października 2016 r. pszczelarze z Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej spotkali się na wspólnym "prażonym". Spotkanie odbyło się  w pasiece Malwa w Grojcu koło Oświęcimia, której właścicielem jest Krzysztof Zych.

Pszczelarzy zaszczycili swą obecnością: okoliczni sołtysi, starosta oświęcimski  i wiceprezydent miasta Oświęcim, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat z małżonką, prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik z Bielska-Białej Andrzej Walewski, miejscowy proboszcz ks. Józef Zborek, ks. Marek Kręcioch z Kobiernic oraz przedstawiciele kół pszczelarskich z Bojszów, Porąbki, Starej Wsi, Jawiszowic, Pszczyny i Czechowic-Dziedzic.

Już kilkakrotnie uczestniczyłem w tej imprezie, ale zawsze  jestem pod wrażeniem jej  wyjątkowej atmosfery. To wyjątkowa okazja spotkania wyjątkowych ludzi, jak również sposobność do podzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami z minionego sezonu. Przy ciepłej pogodzie biesiadowano do zmroku przy przepysznych prażonkach i wyśmienitej miodówce.

Dziękując gospodarzom za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, życzę jednocześnie spokojnej zimowli dla ich podopiecznych!

Zobacz również:

Jesienne spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 (galeria zdjęć)Liczba wyświetleń artykułu: 1979

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Ryż cytrynowy z miodem

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Suchodrzew pospolity, wiciokrzew pospolity, wiciokrzew suchodrzew – roślina miododajna

Gotowe syropy inwertowane - podział

Bartnictwo w Polsce - zawód bartnika i produkt bartniczy