Portal Pszczelarski

Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Jesienne Spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 Pasieka Malwa Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej Beskidzki Związek Pszczelarzy Bartnik Krzysztof Zych Tadeusz Sabat Andrzej Walewski

1 października 2016 r. pszczelarze z Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej spotkali się na wspólnym "prażonym". Spotkanie odbyło się  w pasiece Malwa w Grojcu koło Oświęcimia, której właścicielem jest Krzysztof Zych.

Pszczelarzy zaszczycili swą obecnością: okoliczni sołtysi, starosta oświęcimski  i wiceprezydent miasta Oświęcim, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat z małżonką, prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy Bartnik z Bielska-Białej Andrzej Walewski, miejscowy proboszcz ks. Józef Zborek, ks. Marek Kręcioch z Kobiernic oraz przedstawiciele kół pszczelarskich z Bojszów, Porąbki, Starej Wsi, Jawiszowic, Pszczyny i Czechowic-Dziedzic.

Już kilkakrotnie uczestniczyłem w tej imprezie, ale zawsze  jestem pod wrażeniem jej  wyjątkowej atmosfery. To wyjątkowa okazja spotkania wyjątkowych ludzi, jak również sposobność do podzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami z minionego sezonu. Przy ciepłej pogodzie biesiadowano do zmroku przy przepysznych prażonkach i wyśmienitej miodówce.

Dziękując gospodarzom za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie, życzę jednocześnie spokojnej zimowli dla ich podopiecznych!

Zobacz również:

Jesienne spotkanie Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej 2016 (galeria zdjęć)



Liczba wyświetleń artykułu: 2600

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pszczelarz, a kto to taki?

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.