Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla grup producenckich w ramach PROW 2014-2020

pszczelarstwo w Polsce Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa małe przetwórstwo producent miodu

Szansa na pomoc finansową dla grup producenckich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Od 30 września trwa nabór wniosków przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zgodnie z informacjami jakie podała Polska Agencja Prasowa, za grupę producencką można uznać grupę, która łączy producentów jednego lub kilku produktów, swoją działalność wykonuje jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo, czyli zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a roczny obrót firmy nie przekracza 50 milionów euro. Oprócz tego grupa objęta dofinansowaniem musi zobowiązać się do realizacji planu biznesowego, która musi nastąpić w przeciągu pięciu lat trwania wsparcia.

Preferencyjne warunki przyznawania pomocy mogą wykorzystać między innymi grupy producentów pozyskujących miód. Wysokość pomocy jest ściśle uzależniona od przychodów netto uzyskiwanych ze sprzedaży określonych produktów. W pierwszym roku istnienia grupy jest to 10 procent, w kolejnych odpowiednio 8,6,5,4 procent (pomoc jest przyznawana na maksymalnie pięć lat). Pomoc, którą przewidziano w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 jest niemal dwukrotnie wyższa, niż we wcześniejszym planie finansowym. 

Opracowano na podstawie:
Farmer.pl, Nowe grupy producenckie będą mogły skorzystać z unijnej pomocy, http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/nowe-grupy-producenckie-beda-mogly-skorzystac-z-unijnej-pomocy,67231.html, data publikacji: 2016.10.03, data odczytu: 2016.10.03.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020
Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020, http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020.html, data odczytu: 2016.10.03.

Zobacz również:

Dotacje dla małych przetwórców mioduLiczba wyświetleń artykułu: 2776

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Różowe stringi z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Marchewka z jabłkiem i miodem