Portal Pszczelarski

Pomoc finansowa dla grup producenckich w ramach PROW 2014-2020

pszczelarstwo w Polsce Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa małe przetwórstwo producent miodu

Szansa na pomoc finansową dla grup producenckich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Od 30 września trwa nabór wniosków przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zgodnie z informacjami jakie podała Polska Agencja Prasowa, za grupę producencką można uznać grupę, która łączy producentów jednego lub kilku produktów, swoją działalność wykonuje jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo, czyli zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a roczny obrót firmy nie przekracza 50 milionów euro. Oprócz tego grupa objęta dofinansowaniem musi zobowiązać się do realizacji planu biznesowego, która musi nastąpić w przeciągu pięciu lat trwania wsparcia.

Preferencyjne warunki przyznawania pomocy mogą wykorzystać między innymi grupy producentów pozyskujących miód. Wysokość pomocy jest ściśle uzależniona od przychodów netto uzyskiwanych ze sprzedaży określonych produktów. W pierwszym roku istnienia grupy jest to 10 procent, w kolejnych odpowiednio 8,6,5,4 procent (pomoc jest przyznawana na maksymalnie pięć lat). Pomoc, którą przewidziano w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 jest niemal dwukrotnie wyższa, niż we wcześniejszym planie finansowym. 

Opracowano na podstawie:
Farmer.pl, Nowe grupy producenckie będą mogły skorzystać z unijnej pomocy, http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/nowe-grupy-producenckie-beda-mogly-skorzystac-z-unijnej-pomocy,67231.html, data publikacji: 2016.10.03, data odczytu: 2016.10.03.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020
Harmonogram naboru wniosków PROW 2014-2020, http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020.html, data odczytu: 2016.10.03.

Zobacz również:

Dotacje dla małych przetwórców mioduLiczba wyświetleń artykułu: 2393

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.